Wiecha na Centrum Praha w Warszawie

2007-05-24 16:31
Centrum Praha
Autor: brak danych

Po niespełna roku od rozpoczęcia budowy 31 maja 2006 roku zawisła wiecha na budynku kompleksu kinowo-biurowego Centrum Praha przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Pierwszy seans zapowiadany jest na początek 2007 roku.

Budowa Centrum Praha - budynku biurowo - usługowo - kinowego w miejscu dawnego kina Praha na warszawskiej Pradze ruszyła w czerwcu 2005 r. Znajdą się w nim 3 sale kinowe, w tym jedna multimedialna z niewielką sceną, garderobą i szatnią. Łącznie sale Nowego Kina Praha pomieszczą 555 widzów. Oprócz kina ten sześciopiętrowy budynek będzie dostarczać nowoczesnych powierzchni biurowych i usługowych włącznie z parkingiem na 70 samochodów. Powierzchnia całkowita centrum liczyć będzie ponad 14 tys. mkw., w tym 5,5 tys. mkw zajmie powierzchnia biurowa, a około 700 mkw. będzie przeznaczone na restauracje. Budowa gmachu pochłonie ok. 40 mln zł. Inwestorem jest firma Max-Film.

Wewnątrz budynku zaprojektowano kaskadowe atrium z zielenią, które będzie ciągnąć się przez trzy piętra. Fasadę budynku utworzy prosta kratownica wykładana piaskowcowymi płytami. Na elewacjach od strony ul. ks. Kłopotowskiego i Okrzei zawiśnie 12 wielkich płaskorzeźb przedstawiających wielkich polskich aktorów i aktorki. Płaskorzeźby znajdą się też w holu. Tam pojawią się socrealistyczne wizerunki ludzi pracy, które ozdabiały zburzone kino. Ocalono z niego kinkiety z brązu i szkła, które również mają być zainstalowane w nowym budynku. Głównym projektantem jest firma Juvenes.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej