Wiecha na Centrum Praha w Warszawie

2007-05-24 16:31
Centrum Praha
Autor: brak danych

Po niespełna roku od rozpoczęcia budowy 31 maja 2006 roku zawisła wiecha na budynku kompleksu kinowo-biurowego Centrum Praha przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Pierwszy seans zapowiadany jest na początek 2007 roku.

Budowa Centrum Praha - budynku biurowo - usługowo - kinowego w miejscu dawnego kina Praha na warszawskiej Pradze ruszyła w czerwcu 2005 r. Znajdą się w nim 3 sale kinowe, w tym jedna multimedialna z niewielką sceną, garderobą i szatnią. Łącznie sale Nowego Kina Praha pomieszczą 555 widzów. Oprócz kina ten sześciopiętrowy budynek będzie dostarczać nowoczesnych powierzchni biurowych i usługowych włącznie z parkingiem na 70 samochodów. Powierzchnia całkowita centrum liczyć będzie ponad 14 tys. mkw., w tym 5,5 tys. mkw zajmie powierzchnia biurowa, a około 700 mkw. będzie przeznaczone na restauracje. Budowa gmachu pochłonie ok. 40 mln zł. Inwestorem jest firma Max-Film.

Wewnątrz budynku zaprojektowano kaskadowe atrium z zielenią, które będzie ciągnąć się przez trzy piętra. Fasadę budynku utworzy prosta kratownica wykładana piaskowcowymi płytami. Na elewacjach od strony ul. ks. Kłopotowskiego i Okrzei zawiśnie 12 wielkich płaskorzeźb przedstawiających wielkich polskich aktorów i aktorki. Płaskorzeźby znajdą się też w holu. Tam pojawią się socrealistyczne wizerunki ludzi pracy, które ozdabiały zburzone kino. Ocalono z niego kinkiety z brązu i szkła, które również mają być zainstalowane w nowym budynku. Głównym projektantem jest firma Juvenes.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej