Waterfront Gdynia. Rusza inwestycja przy Nabrzeżu Prezydenta

2021-03-30 10:43
Waterfront Gdynia
Autor: JEMS Architekci Waterfront Gdynia - wizualizacja kompleksu przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni

Kompleks Waterfront Gdynia w końcu, po pięciu latach od zakończenia I etapu, doczekał się kontynuacji. Planowana inwestycja powstanie bezpośrednio przy ul. Hryniewickiego, w sąsiedztwie Skweru Kościuszki. Generalnym wykonawcą II etapu został Budimex. Zobacz wizualizacje Waterfront Gdynia i dowiedz się kiedy inwestycja będzie gotowa.

Spis treści

  1. O inwestycji Waterfront Gdynia
  2. Projekt architektoniczny Waterfront
  3. Kiedy inwestycja Waterfront Gdynia dobiegnie końca?
  4. Gdzie powstaje Waterfront Gdynia?
Waterfront Gdynia
Autor: JEMS Architekci Waterfront Gdynia - wizualizacja zabudowy biurowej przy ul. Hryniewickiego

O inwestycji Waterfront Gdynia

Inwestycja jest kontynuacją oddanego do użytku w 2015 roku I etapu – dwóch budynków o funkcjach biurowo-hotelowych usytuowanych bezpośrednio przy Nadbrzeżu Prezydenta. Docelowo istniejąca zabudowa zostanie uzupełniona o dodatkowe 80 tys. m² powierzchni mieszkalno-biurowo-usługowej. Realizacja projektu będzie powstawała w trzech etapach.

II etap inwestycji Waterfront Gdynia obejmie realizację czterech budynków z garażami podziemnymi, o łącznej powierzchni całkowitej 45 tys. m². W ramach realizacji, wzdłuż pierzei ulicy Waszyngtona, powstaną dwa biurowce o powierzchni najmu 14,5 tys m² oraz usytuowane tuż za nimi dwa budynki mieszkalne, które pomieszczą 126 lokali mieszkalno-usługowych.

W III etapie ma powstać kolejny budynek biurowy, lokale usługowe, dwa hotele z powierzchnią konferencyjną oraz obiekty użyteczności publiczno-kulturowej, w tym kino z ośmioma salami projekcyjnymi. Ważnym elementem zabudowy jest graniczący ze Skwerem Kościuszki ogólnodostępny skwer, wokół którego będzie toczyło się życie publiczne. Całość uzupełni zieleń miejska, która nada nadmorski charakter i podkreśli różnorodność stref funkcjonalnych planowanego projektu. Projektowanie tej części kompleksu wciąż trwa.

Waterfront Gdynia
Autor: JEMS Architekci Waterfront Gdynia - wizualizacja zabudowy mieszkalnej przy ul. Hryniewickiego

Projekt architektoniczny Waterfront

Konkurs na projekt drugiego etapu inwestycji Gdynia Waterfront wygrali jeszcze w 2015 roku JEMS Architekci. W konkursie architektonicznym brało udział sześć pracowni - JEMS, Fort, JSK, Kuryłowicz & Associates, APA Wojciechowski i Warsztat Architektury. Spółka Vastint Poland, która konkurs zorganizowała, dopiero w 2021 roku zapowiedziała realizację przedsięwzięcia.

Głównym celem architektów z pracowni JEMS Architekci było stworzenie przestrzeni pretendującej do miana nowego serca Gdyni, które będzie otwarte nie tylko dla osób tu pracujących i mieszkających, ale także dla wszystkich mieszkańców i turystów. Atrakcyjna zabudowa kompleksu ma być wizytówką miasta oraz ulubionym miejscem spotkań, pracy i życia.

Kiedy inwestycja Waterfront Gdynia dobiegnie końca?

Budimex planuje rozpoczęcie zasadniczych prac budowlanych w maju 2021. Zakończenie II etapu inwestycji przewidziano w 2023 rok.

Gdzie powstaje Waterfront Gdynia?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej