Warszawie przybędzie nowy wieżowiec: Świętokrzyska 36

2013-10-04 13:45
Projekt Świętokrzyska 36
Autor: Polski Holding Nieruchomości

Czy tak będzie nazywał się nowy wieżowiec w Warszawie jeszcze nie wiadomo, tak jak nie wiadomo jak będzie wysoki i co dokładnie będzie się w nim mieścić. Jedno jest pewne – powstanie na działce około 0,6 ha, na miejscu starego biurowca, który stoi przy ul. Świętokrzyskiej 36. To będzie wspólna inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości i Hochtief Development Poland. 

To przedsięwzięcie chcą zrealizować wspólnie Polski Holding Nieruchomości SA oraz HOCHTIEF Development Poland (spółka zależna HOCHTIEF Projektentwicklung). Umowa sankcjonująca tę współpracę została podpisana 3 października 2013, na mocy której HOCHTIEF Development Poland obejmie 50 proc. udziałów w spółce celowej należącej do PHN, do której należy działka przeznaczona pod projekt.
- Ten projekt jest elementem konsekwentnie realizowanej przez PHN strategii, która zakłada koncentrowanie działalności na nieruchomościach komercyjnych z istotnym udziałem nowoczesnych powierzchni biurowych o standardzie klasy A i B+ oraz powierzchni handlowych i logistycznych. Chcemy realizować w formule joint venture niektóre projekty inwestycyjne we współpracy z doświadczonymi deweloperami, a do takich z pewnością należy HOCHTIEF Development – mówi Artur Lebiedziński, członek Rady Nadzorczej PHN SA, pełniący obecnie funkcję pre-zesa zarządu spółki.
Dla firmy Hochtief udział w projekcie to dalsze umacnianie działalności w tym rejonie Warszawy, wszak naprzeciwko adresu Świętokrzyska 36 stoi wieżowiec Rondo 1, wybudowany właśnie przez Hochtief. Teraz jednak otwiera się pole deweloperskie.   
- Zapewniam, że zagwarantujemy najwyższą jakość współpracy z naszym partnerem, wykorzystując doświadczenie zdobyte w ramach 15-letniej działalności naszej firmy, której efektem jest chociażby oddanie do użytku z sukcesem przyjętych przez rynek takich projektów jak Rondo 1 czy Lipowy Office Park – zapewnia Piotr Stark, członek zarządu HOCHTIEF Development Poland.

Teraz partnerzy dają sobie kilka miesięcy na bardziej szczegółową analizę projektu i możliwości jej finansowania. Najważniejsze będzie rozeznanie potrzeb rynku, by zaprojektować funkcjonalność budynku oraz zbadać zainteresowanie potencjalnych najemców. Dopiery wtedy rozpocznie się projektowanie obiektu. Partnerzy projektu Świętokrzyska 36 przewidują, że nowy wieżowiec powstanie w ciągu najbliższych 4-5 lat.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej