W Radomierzu ruszyła produkcja komponentów do samochodów

2007-05-22 19:17
Komponenty pojazdów samochodowych
Autor: brak danych

Polski oddział niemieckiej firmy Dr. Schneider uruchomił produkcję komponentów pojazdów samochodowych i motocyklowych w Radmierzu. Inwestor zadeklarował nakłady inwestycyjne w wysokości 15 mln zł. Pracę znajdzie 450 osób.

Budynek powstał na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zlokalizowanej w województwie dolnośląskim, na przecięciu szlaków komunikacyjnych wschód- zachód i północ-południe.

W trakcie ceremonii otwarcia założyciel firmy Franz Schneider i Prezes Dr. Schneider Automotive Poland Kurt Lampert zapowiedzieli stworzenie 450 miejsc pracy w nowym zakładzie. Już w sierpniu w firmie będzie pracowało 100 osób przeszkolonych w Niemczech.

Nowy zakład będzie wytwarzał komponenty pojazdów samochodowych (również motocyklowych), przede wszystkim
z tworzyw sztucznych, ale także z metali, gumy, tekstyliów, skóry, drewna i szkła. Na hali o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych zamontowano pierwsze trzy wtryskarki. Rozpoczęto produkcję wyrobów z plastiku na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej