W Poznaniu rusza w Fergusonie Fortezza

2013-06-13 17:38
Ferguson
Autor: Ferguson Poznańskie Naramowice: prace wykończeniowe w Fergusonie

W poznańskich Naramowicach, zostanie jeszcze w czerwcu oddany do użytku oryginalny obiekt przestrzeni miejskiej - Ferguson. Jego "sercem" jest pochodzący z XIX wieku bunkier piechoty, będący częścią Twierdzy Poznań. Obecnie będzie tam biurowiec, hotel o nazwie ForZa i rerstauracja Fortezza, która ma ruszyć jeszcze w czerwcu.

- Marzył nam się obiekt, który będzie atrakcyjny nie tylko dla osób odwiedzających nasze miasto, ale także dla mieszkańców Poznania - mówi Piotr Nowakowski, prezes Ferguson Sp. z o.o (inwestor). - Chcieliśmy, aby obok funkcji użytkowych, które niewątpliwe powinna spełniać restauracja i nowoczesny hotel, podkreślony został historyczny charakter tego miejsca. Mamy nadzieję, że XIX–wieczny schron otrzymał odpowiednią oprawę, którą docenią nasi goście.

W poznańskich Naramowicach budynek stoi przy cichej, otoczonej zielenią ulicy, w miejscu, które pozwala uciec od szumu centrum miasta. Na dachu schronu, który łączy dwie kondygnacje, powstał klimatyczny taras, Fortezza dysponuje także zacisznym ogródkiem pełnym kwiatów. Na klientów czeka piwniczka win, umieszczona w jednej z nisz schronu i ogromny piec do wypieku pizzy wykonany z lawy Wezuwiusza -  najbardziej znanego wulkanu świata. Odwiedzający będą mieli okazję na bieżąco obserwować proces przygotowania i wypieku pizzy.

Autorem projektu jest biuro architektoniczne ASPA&ZAPA, realizacją inwestycji zajmuje się Skanska.

O Fergusonie pisaliśmy w trakcie jego budowy >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej