W lipcu ruszy budowa wielofunkcyjnego centrum w Zielonej Górze

2007-05-22 19:05
Focus Park Zielona Góra
Autor: brak danych

Budowa centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego Focus Park Zielona Góra powinna rozpocząć się w lipcu 2006 roku, niespełna kilkanaście dni po otrzymaniu pozwolenia na budowę. Zakończenie inwestycji planowane jest na listopad 2007 roku. Centrum powstanie na bazie zaadoptowanych budynków dawnej fabryki Polskiej Wełny.

W budynkach zostanie zachowana istniejąca forma architektoniczna. Wygląd elewacji niewiele się zmieni. Zostaną jedynie zamontowane dodatkowe zewnętrzne drzwi wejściowe. Ponadto inwestor zgodził się na umieszczenie historycznego już logo Polskiej Wełny na elewacji budynku, by podkreślić charakter centrum, które będzie wyróżniać istniejące w jego środku muzeum dawnego Zakładu Przemysłu Wełnianego "Polska Wełna".

Focus Park usytuowany jest samym centrum Zielonej Góry, pomiędzy Aleją 3 Maja, a ulicą Henryka Sienkiewicza. Całkowita powierzchnia obiektu to 48 000 mkw. Powierzchnia sprzedaży sklepu jednej branży nie będzie przekraczała 2 tys. mkw. W galerii znajdzie się około 112 sklepów, 6 sal kinowych, sala bilardowa, kawiarnia, restauracja i bufety. Centrum rozrywkowo-handlowe będzie mieć 2 poziomy. Przewidziano również miejsca parkingowe dla ok. 600 samochodów, które zlokalizowane  będą w odnowionym budynku magazynowym starych zakładów. Centrum zostało zaprojektowane przez krakowskie biuro architektoniczne IMB Asymetria. Zielonogórski Focus Park to kolejna inwestycja brytyjskiego dewelopera Parkridge w Polsce, który planuje zlokalizować centra rozrywkowo-handlowe w kilku średniej wielkości polskich miastach - od Białegostoku, Bydgoszczy i Zielonej Góry po Gliwice i Rybnik na Śląsku. Parkridge Holdings specjalizuje się w przejmowaniu starych kompleksów i przekształcaniu ich w nowoczesne obiekty rozrywkowe, galerie handlowe czy apartamentowce. Najbardziej znane inwestycje grupy, to Marina w Brighton i Cinema Millenium w Londynie. W Polsce firma działa od 2003 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej