W Galerii Pomorskiej zawisła wiecha

2015-03-12 10:22
Galeria Pomorska w Bydgoszczy. Inwestorem rozbudowy jest Resolution Property
Autor: RedLuck PR Galeria Pomorska w Bydgoszczy. Inwestorem rozbudowy jest Resolution Property

W Bydgoszczy trwa rozbudowa nowej inwestycji - Galerii Pomorskiej. Na budynku właśnie zawieszono wiechę, która symbolizuje zakończenie budowy konstrukcji dachu. Galeria handlowa budowana jest w 3 etapach, od końca 2013. Otwarcie planowane jest na 10 września 2015.

Galeria Pomorska – 3 etapy realizacji nowej inwestycji

W I etapie rozbudowy Galerii Pomorskiej realizowana była nowa strefa dostaw, wejście oraz parking dla klientów na 150 miejsc. Kolejnym, II etapem była budowa nowego, 4-poziomowego parkingu na 900 miejsc oraz wschodniego wejścia w parkingu istniejącym. Prace rozpoczęły się w styczniu 2014 roku. Trzeci etap nowej inwestycji to budowa nowej części galerii – pasażu handlowego o powierzchni 10 tys. m2. Po uroczystym zawieszeniu wiechy, które odbyło się 11 marca 2015 i symbolizuje koniec prac konstrukcyjnych dachu, robotnicy mogą rozpocząć prace instalacyjne i wykończeniowe.

Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Colman Architects. Projekt konstrukcji i instalacji wykonała firma BuroHappold Engineering. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Budimex.

Po ukończeniu rozbudowy, które zaplanowane jest na późne lato 2015, liczba sklepów w Galerii Pomorskiej wzrośnie o kolejne 40.  Koszt budowy to ok. 25 milionów euro.

Po rozbudowie w Galerii Pomorskiej pojawią się nowe sklepy, m.in.: Bershka, Stradivarius, Home & You, House, Sinsay, Reserved Deichmann, Gatta, Diverse i Briju. W gronie dotychczasowych najemców, którzy przeniosą swoje sklepy do nowej części galerii są: Reserved, Rossmann, KappAhl, Carry, Cropp, Empik, Ryłko
i City Sport.

Nazwa inwestycji: Galeria Pomorska w Bydgoszczy
Adres inwestycji: ul. Fordońska 141, Bydgoszcz
Inwestor: Resolution Property
Autor projektu architektonicznego: Colman Architects, nadzór: Atelier Studio Architektoniczne
Projekt konstrukcji: BuroHappold Engineering
Projekt instalacji: BuroHappold Engineering
Generalny wykonawca: Budimex
Początek realizacji: czerwiec 2013
Planowane oddanie do użytku: III kwartał  2015
Powierzchnia najmu po rozbudowie: 40000 m2
Koszt inwestycji: ok. 25 milionów euro

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej