W Galerii Pomorskiej zawisła wiecha

2015-03-12 10:22
Galeria Pomorska w Bydgoszczy. Inwestorem rozbudowy jest Resolution Property
Autor: RedLuck PR Galeria Pomorska w Bydgoszczy. Inwestorem rozbudowy jest Resolution Property

W Bydgoszczy trwa rozbudowa nowej inwestycji - Galerii Pomorskiej. Na budynku właśnie zawieszono wiechę, która symbolizuje zakończenie budowy konstrukcji dachu. Galeria handlowa budowana jest w 3 etapach, od końca 2013. Otwarcie planowane jest na 10 września 2015.

Galeria Pomorska – 3 etapy realizacji nowej inwestycji

W I etapie rozbudowy Galerii Pomorskiej realizowana była nowa strefa dostaw, wejście oraz parking dla klientów na 150 miejsc. Kolejnym, II etapem była budowa nowego, 4-poziomowego parkingu na 900 miejsc oraz wschodniego wejścia w parkingu istniejącym. Prace rozpoczęły się w styczniu 2014 roku. Trzeci etap nowej inwestycji to budowa nowej części galerii – pasażu handlowego o powierzchni 10 tys. m2. Po uroczystym zawieszeniu wiechy, które odbyło się 11 marca 2015 i symbolizuje koniec prac konstrukcyjnych dachu, robotnicy mogą rozpocząć prace instalacyjne i wykończeniowe.

Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Colman Architects. Projekt konstrukcji i instalacji wykonała firma BuroHappold Engineering. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Budimex.

Po ukończeniu rozbudowy, które zaplanowane jest na późne lato 2015, liczba sklepów w Galerii Pomorskiej wzrośnie o kolejne 40.  Koszt budowy to ok. 25 milionów euro.

Po rozbudowie w Galerii Pomorskiej pojawią się nowe sklepy, m.in.: Bershka, Stradivarius, Home & You, House, Sinsay, Reserved Deichmann, Gatta, Diverse i Briju. W gronie dotychczasowych najemców, którzy przeniosą swoje sklepy do nowej części galerii są: Reserved, Rossmann, KappAhl, Carry, Cropp, Empik, Ryłko
i City Sport.

Nazwa inwestycji: Galeria Pomorska w Bydgoszczy
Adres inwestycji: ul. Fordońska 141, Bydgoszcz
Inwestor: Resolution Property
Autor projektu architektonicznego: Colman Architects, nadzór: Atelier Studio Architektoniczne
Projekt konstrukcji: BuroHappold Engineering
Projekt instalacji: BuroHappold Engineering
Generalny wykonawca: Budimex
Początek realizacji: czerwiec 2013
Planowane oddanie do użytku: III kwartał  2015
Powierzchnia najmu po rozbudowie: 40000 m2
Koszt inwestycji: ok. 25 milionów euro

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej