W Disneyland Paris powstanie ogromny carport fotowoltaiczny

Disneyland Paris carport fotowoltaiczny
Autor: Disneyland Paris Fotowoltaiczne zadaszenie parkingu w Disneyland Paris zajmie aż 17 hektarów

Carport fotowoltaiczny w Disneyland Paris to aż 67,5 tys. paneli fotowoltaicznych, które zostaną umieszczone na zadaszeniu parkingu. Disneyland Paris ogłosił plany stworzenia jednej z największych w Europie prośrodowiskowej elektrowni fotowoltaicznej w Światowy Dzień Energii. Dowiedzcie się na czym polega i jak ma wyglądać inwestycja w Disneyland Paris.

Spis treści

  1. Na czym polega inwestycja carport fotowoltaiczny w Disneyland Paris?
  2. Carport fotowoltaiczny z Myszką Miki w tle
  3. Proekologiczne działania w w Disneyland Paris
  4. Kiedy powstanie carport fotowoltaiczny w Disneyland Paris?
  5. Kto jest wykonawcą inwestycji w Disneyland Paris?

Na czym polega inwestycja carport fotowoltaiczny w Disneyland Paris?

Inwestycja zakłada wybudowanie na parkingu tzw. carportów, na których znajdzie się 67,5 tys. paneli fotowoltaicznych. Ta wyjątkowa elektrownia wytworzy w sumie około 31 GWh energii elektrycznej w ciągu roku (to około 17% energii zużywanej rocznie w parku rozrywki).

Poza prośrodowiskowymi aspektami inwestycja ma jeszcze dodatkowe zalety. Wiaty parkingowe, na których zostaną umieszczone panele fotowoltaiczne, to dla zmotoryzowanych gości ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Fotowoltaiczne zadaszenie parkingu zajmie aż 17 hektarów. Zmieści się pod nimi około 9 600 samochodów.

Disneyland Paris carport fotowoltaiczny
Autor: Disneyland Paris Parking fotowoltaiczny w Disneyland Paris zapewni zmotoryzowanym gościom ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi

Carport fotowoltaiczny z Myszką Miki w tle

Twórcy projektu zadbali także o efekt wizualny inwestycji. Na zakończenie wszystkich prac budowlanych na zadaszeniu zabłyśnie charakterystyczna dla tego miejsca głowa Myszki Miki. Neon będzie widoczny z lotu ptaka.

Disneyland Paris carport fotowoltaiczny
Autor: Disneyland Paris Na zadaszeniu carportu fotowoltaicznego zabłyśnie charakterystyczna dla tego miejsca głowa Myszki Miki, która będzie widoczna z lotu ptaka

Proekologiczne działania w w Disneyland Paris

Inwestycja budowy carportu fotowoltaicznego wpisuje się w strategię środowiskową Disnayland w Paryżu, której celem jest m.in. znacząca redukcja emisji gazów cieplarnianych oraz pełna dekarbonizacja dostaw energii. Szacuje się , że przedsięwzięcie przyczyni się do redukcji emisji gazów cieplarnianych w regionie Val d'Europe o około 750 ton CO2 w skali roku.

To nie pierwszy proekologiczny projekt w Disnayland Paris. Już wcześniej w kompleksie zwrócono szczególną uwagę na kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem tj. zrównoważona gospodarka odpadami, ograniczenia związane ze stosowaniem tworzyw sztucznych, zachowania zasobów wodnych (w tym poprzez założenie oczyszczalni ścieków) czy wspieranie różnorodności biologicznej i globalnych działań na rzecz ochrony środowiska dla przyszłych pokoleń. Ponadto zarówno Disneyland Paris Parks, jak i Disneyland Hotel korzystają z energii geotermalnej, która pokrywa zapotrzebowanie na ciepłą wodę oraz ogrzewanie w obiektach.

Kiedy powstanie carport fotowoltaiczny w Disneyland Paris?

Fotowoltaiczne zadaszenie parkingu ma być gotowe w 2023 roku.

Kto jest wykonawcą inwestycji w Disneyland Paris?

Za przeprowadzenie nowej inwestycji w Disneyland Paris odpowiada firma Axpo, która działa również na polskim rynku. Misją firmy jest wspieranie rozwoju i realizacji projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii. W swojej ofercie dla MŚP, Axpo sprzedaje wyłącznie zieloną energię. Firma jest jednym z największych niezależnych odbiorców energii odnawialnej w Polsce, świadczy również usługi związane ze sprzedażą paneli fotowoltaicznych. Elektrownia zostanie zbudowana we współpracy z francuską firmą Urbasolar należącą do Grupy Axpo.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej