W centrum Katowic powstał nowy hotel M23. Ma miedziane balustrady i mural. Już otwarty

2024-01-25 7:58

W Katowicach powstał nowy, butikowy czterogwiazdkowy hotel M23. Można już rezerwować pokoje, działa już hotelowa restauracja. Nazwa nawiązuje do adresu, bo obiekt stanął w miejscu starej kamienicy właśnie przy ulicy Mariackiej Tylnej 23. Obiekt jest charakterystyczny, bo na jednej ze ścian powstał mural z wizerunkiem Zbigniewa Wodeckiego.

Spis treści

  1. Nowy hotel w centrum Katowic przyciąga uwagę
  2. Hotelu M23 na Mariackiej w Katowicach już otwarty
  3. Na piętrach Hotelu M23... górnictwo, hutnictwo i kolej
  4. Nowoczesna restauracja w M23 z elementami śląskiej kuchni

Nowy hotel w centrum Katowic przyciąga uwagę

Nowy hotel na Mariackiej w Katowicach przyciąga uwagę. Stylizowane na miedziane, eleganckie choć proste, balustrady robią wrażenie. Mieszkańcy jednak kojarzą hotel z innym „szczegółem”. Na jednej z jego ścian odsłonięto bowiem w ostatnich dniach mural z wizerunkiem Zbigniewa Wodeckiego, który miał się wychowywać w Katowicach.

Hotel powstał w rozbudowanej od strony Mariackiej Tylnej starej kamienicy. Jej część wyburzono, cześć rozbudowano. Inwestorem jest tyska firma Ewimex.

Hotelu M23 na Mariackiej w Katowicach już otwarty

Sam hotel zaczął już przyjmować rezerwacje. Jest już otwarty, działa hotelowa restauracja.

To szczególny obiekt, w którym nowoczesność łączy się z tradycją. Widać to i w modernistycznej fasadzie budynku, jak i w jego wnętrzach. Stylizowane na miedziane balkony i czarna elewacja hotelu bardzo pasują do siebie. Pasują też do miejsca, w którym stoją.

Na piętrach Hotelu M23... górnictwo, hutnictwo i kolej

Nie tylko fasada budynku jest interesująca, w podobnym eleganckim stylu urządzono także wnętrza. A te zaprojektowano z myślą o miejscu, w którym znajduje się czterogwiazdkowy hotel. To Śląsk, i to Śląsk oraz przemysł właśnie stały się jak widać, motywem przewodnim dla projektantów wnętrz tego obiektu.

Do dyspozycji gości przygotowano 42 pokoje tematyczne. Wystrój zależy od piętra. Jest tam:

  • Piętro Górnictwo
  • Piętro Huta
  • Piętro Kolej
  • Piętro Człowiek
  • Piętro Art

Są tam elementy industrialne, stylizowane koła zamachowe na ścianach, czerń, cegła. Jak to na Śląsku.Hotel M23 będzie miał także w swojej ofercie dwie sale konferencyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny.

Spektakularna metamorfoza starej górniczej cechowni w Czeladzi. Zobacz zdjęcia

Nowoczesna restauracja w M23 z elementami śląskiej kuchni

Oczywiście jest też restauracja, w której można się spodziewać nowoczesnych akcentów z kuchni śląskiej i międzynarodowej w spektakularnie dobranej kompozycji.Powstaje tu także klimatyczny pub, umiejscowiony w zabytkowych wnętrzach hotelu. Jest utrzymany w klimacie steampunkowym. Jeśli goście będą chcieli się zrelaksować, będą mieli do dyspozycji strefę spa z jacuzzi, sauną infrared i i zabiegami relaksacyjnymi. Jak już wspomnieliśmy, restauracja już działa.

Tak powstaje Mercure Szczyrk Resort w Beskidach. Zobacz zdjęcia z budowy i wizualizacje wnętrz

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej