Vector - nowy biurowiec w Warszawie

2009-01-16 16:00
Vector
Autor: brak danych

IVG Development, europejska firma należąca do holdingu IVG Immobilien AG, jest inwestorem nowego centrum biurowego – Vector. Dwie przeszklone bryły powstaną u zbiegu ulicy Obozowej i Alei Prymasa Tysiąclecia w Warszawie.

Prace nad budową Vectora mają rozpocząć się w drugim kwartale 2009 r., a ich zakończenie przewidziano na koniec 2010 r. Inwestycja ta jest drugą po Horizon Plaza, której deweloperem jest grupa IVG. Jest to także kolejny projekt, który powstaje we współpracy z pracownią architektoniczną JSK Architekci.

Centrum biurowe składać się będzie z dwóch brył, mniejszej liczącej 7 kondygnacji oraz większej piętnastopiętrowej liczącej 55 m. Pomiędzy nimi znajdować się będzie łącznik, który posłuży jako część konferencyjna. Kompleks zaprojektowany został na planie litery H, co zapewnia funkcjonalny system komunikacji wewnętrznej. Powierzchnia użytkowa Vectora wyniesie łącznie około 13 500 m2. W budynku w znacznej większości znajdą się biura, jednak zaplanowano też miejsca na część handlowo-usługową. Powierzchnia jednego piętra wynosi około 1450 m2, a jego podział można zagospodarować dla 5 najemców, według ich własnej koncepcji, zarówno w układzie ‘open-space’ jak i z podziałem na pokoje. Ściany biur są od podłogi do sufitu przeszklone, osiągają wysokość 3 m. Parking przeznaczony dla użytkowników budynku będzie miał trzy poziomy, a na nich znajdzie się 200 miejsc postojowych. Na parterze biurowca zaprojektowano patio, gdzie powstanie bar, restauracja lub kawiarnia. Natomiast na najwyższej kondygnacji powstaną dwa stumetrowe tarasy.

Vector - panorama
Autor: brak danych

Wykończenia elewacji budynku wykonane są z materiałów takich jak szkło, stal nierdzewna i drewno. W projekcie zainteresowano się również ekologią. Łączenie architektury i ekologii rozprzestrzenia się coraz bardziej, dlatego w budynku zadbano o instalacje systemu automatycznego zarządzania budynkiem, gospodarowania deszczówką i optymalnym zużyciem energii. Vector położony jest niedaleko centrum, jego lokalizacja umożliwia szybki i wygodny dojazd do głównych tras wylotowych z Warszawy oraz połączenie z lewobrzeżną Warszawą.

W grudniu br. odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli przedstawiciele firm IVG Development Polska, JSK Architekci oraz Jones Lang LaSalle, która zajmuje się komercjalizacją obiektu.
Jak powiedział pan Maciej Zajdel - prezes zarządu IVG Development: “Vector stanie się ważnym punktem na biurowej mapie Warszawy. Wola została już doceniona przez deweloperów komercyjnych. Wybudowano lub zrewitalizowano wiele obiektów, w których w większości, swoje siedziby ulokowały instytucje finansowe".
Vector finansowany jest obecnie przez IVG, łączny koszt inwestycji wyniesie około 35 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej