Urodziny Panattoni Europe

2008-10-27 17:00
panattoni
Autor: brak danych

Jeden z największych deweloperów przemysłowych w Europie świętował w październiku trzecią rocznicę działalności w Polsce. W ciągu tych lat obecności na rynku, Panattoni oddał do użytku lub rozpoczął budowę 1080 tys. m2 powierzchni magazynowo-biurowej.

Panattoni Europe jest obecny w Europie Środkowej od 2005 r. W tym czasie zrealizował 36 projektów o łącznej wartości 648 mln euro. Deweloper wybudował dotychczas 607 tys. m2 powierzchni przemysłowej, a w budowie znajduje się kolejne 474 tys. m2. Według podpisanych w pierwszym półroczu 2008 r. umów najmu, firma zajmuje 31% rynku, a 7 na 10 największych kontraktów w Polsce zostało zawartych przez Panattoni. W tym roku Panattoni wynajął ponad 360 tys. m2 oraz podpisał największą umowę najmu na rynku polskim: 56 tys. m2 dla Leroy Merlin w Panattoni Park Stryków.

 

 

 

 

"Wystartowaliśmy w sierpniu 2005 roku. Pierwszą lokalizacją Panattoni był Poznań, tu zdobyliśmy pierwszych klientów i tutaj odnotowaliśmy nasz pierwszy rekord. Podpisaliśmy z firmą H & M umowę na największą wówczas w Polsce powierzchnię przemysłową w Polsce - 52 tys. m2. Ta transakcja wyznaczyła nam kierunek rozwoju: staliśmy się preferowanym najemcą dla klientów wielko powierzchniowych. Rozwój firmy postępował bardzo dynamicznie, przez ostatnie lata budowaliśmy średnio 20 tys. m2 miesięcznie" - wspomina Robert Dobrzycki, założyciel oddziału firmy.
Ważnym elementem polityki firmy jest wybór lokalizacji Parków. Panattoni stawia na miejsca położone przy trasach przelotowych, głównych aglomeracjach oraz planowanych autostradach. Centra logistyczne, które powstały do tej pory znajdują się w kluczowych regionach Polski (okolice wielkich aglomeracji, Śląsk, Wielkopolska, Dolny Śląsk, Polska Centralna).
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Panattoni Europe dostosowuje swoją ofertę do zmieniających się potrzeb najemców. Nowością są małe moduły o wielkości ok. 500 m2 - dostępne m.in. w Panattoni Park Gdańsk oraz projekty typu flex - charakteryzujące się połączeniem przestrzeni przemysłowej z biurową. Dla klientów oczekujących indywidualnych rozwiązań powołano strukturę built to suit, czyli projektów szytych na miarę. Są to obiekty, które już na etapie projektowania uwzględniają realizację niestandardowych rozwiązań.
Panattoni będzie kontynuować dynamiczny rozwój poprzez rozbudowę dotychczasowych lokalizacji w Polsce oraz poszukiwanie nowych miejsc pod inwestycje w kluczowych miejscach w Polsce. Deweloper planuje inwestycje na rynku czeskim i słowackim.

 

październik 2008

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej