Tychy: Na „dzikiej plaży” w Paprocanach będzie nowa kawiarnia projektu RS+Skitek

2023-01-15 14:48
Tychy: Nowy obiekt nad Jeziorem Paprocańskim
Autor: UM Tychy Nowa kawiarnia nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach

W Tychach, nad Jeziorem Paprocańskim powstanie nowy, całoroczny obiekt gastronomiczny. Będą też toalety publiczne, strefy wypoczynku i miejsca postojowe dla rowerów. Za projekt odpowiada pracownia RS+ Skitek. Kiedy nowa kawiarnia będzie gotowa?

W środę, 11 stycznia 2023 r. Urząd Miasta w Tychach podpisał umowę na dzierżawę działki znajdującej się na „dzikiej plaży” przy Paprocanach.

Zgodnie z umową w miejscu, gdzie latem znajdował się punkt gastronomiczny,  powstanie całoroczny obiekt, który swoją koncepcją ma nawiązywać do znajdujących się po drugiej stronie jeziora obiektów m.in. przystani kajakowej – którą również zaprojektowała pracownia RS+ Skitek i która kilkakrotnie była nagradzana w konkursach architektonicznych. 

To będzie obiekt wpisujący się w otoczenie. Zależy nam na zachowaniu charakteru miejsca, ale będą też w nim toalety, których na „dzikiej plaży” brakowało. Planujemy także rozszerzyć ofertę gastronomiczną oraz organizować cykliczne wydarzenia – mówi przedsiębiorca, Rober Jarkulisz.

Nowy obiekt ma być gotowy już w 2024 roku

Dla mieszkańców udostępniony zostanie także taras na dachu budynku. „Dzika plaża” to miejsce, które tyszanie chętnie odwiedzają na rowerach, dlatego dla rowerzystów powstaną miejsca postojowe.

Zgodnie z umową dzierżawca ma 12 miesięcy na realizacje inwestycji i rozpoczęcie działalności. Jak podkreślają tyscy urzędnicy, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie za rok będzie nowy lokal będzie już działał. Projekt koncepcyjny wykonany został przez pracownię projektową RS+ Skitek.

Źródło: Tychy: Na „dzikiej plaży” w Paprocanach powstanie nowy obiekt gastronomiczny
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej