Tulipan House - biurowiec na miarę

2008-10-03 16:09
tulipan
Autor: SEGRO

Na warszawskim Mokotowie został otwarty jeden z najciekawszych pod względem architektonicznym biurowców - Tulipan House.

Biurowiec zlokalizowany został w centrum prężnie rozwijającego się obszaru biznesu w Warszawie. Lokalizacja umożliwia dogodny i łatwy dojazd zarówno komunikacją miejską jak i własnym środkiem transportu.

Tulipan House oferuje 17 894 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej rozmieszczonej na czterech kondygnacjach. Piętra o powierzchni 4500 m2 zostały zaprojektowane bez wewnętrznych słupów, w sposób umożliwiający łatwe i wydajne aranżowanie powierzchni. Na dwóch podziemnych kondygnacjach zlokalizowanych jest parking oferujący 497 miejsc parkingowych.

Tulipan House zaprojektowali architekci z pracowni E&L Architects. Obiekt został rozmieszczony na planie kielicha kwiatu, co zapewnia optymalny dostęp naturalnego światła. Nowoczesny wygląd nadaje budynkowi przeszklone atrium o wysokości 14 m. Elewacja budynku stanowi ciekawe i estetyczne połączenie piaskowca, trawertynu oraz szkła.

Segro, jako deweloper obiektu współpracował przy realizacji inwestycji z:

  • HOCHTIEF Polska Oddział Budokor - generalnym wykonawcą,

  • EC Harris - project managerem,

  • Jones Lang Lasalle - agencją odpowiedzialną za wynajem powierzchni.

październik 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej