Toruń: podpisano umowę o przedłużenie linii tramwajowej do CH Karawela

2011-04-11 11:35
Centrum handlowe Karawela w Toruniu
Autor: ProConcept Communications wizualizacja centrum handlowego Karawela, wejście główne

Spółka Karawela oraz Urząd Miasta Torunia podpisały umowę o przedłużeniu linii tramwajowej wzdłuż Szosy Bydgoskiej do planowanego CH Karawela i budowę przystanku o nazwie Karawela.

CH Karawela powstanie na działce położonej przy Szosie Bydgoskiej, na terenie dawnych zakładów chemicznych Polchem. Projekt o łącznej powierzchni najmu 60 000 mkw. zakłada wybudowanie galerii handlowej o powierzchni najmu 40 000 mkw oraz parku handlowego o powierzchni najmu 20 000 mkw. Planowana jest budowa multipleksu oraz największego w regionie hipermarketu o powierzchni przekraczającej 10 000 mkw. W parku handlowym znajdzie się centrum wyposażenia wnętrz - duży specjalistyczny market meblowy, market z wyposażeniem domu i ogrodu, największy w rejonie sklep ze sprzętem sportowym oraz sprzętem elektronicznym. Wynajmem powierzchni zajmuje się firma DTZ oraz Retail Spirit Polska.

Zobacz także: Hydrobudowa Polska i PBG wybudują halę sportową

Inwestycja ma być ukończona pod koniec 2013 r. lub na początku 2014 r.

Autorem projektu architektonicznego i konceptu centrum jest Sud Architectes oraz światowej sławy architekt Guillaume Sadoux, autor projektów wnętrz CH Arkadia i Centrum Warszawa Wileńska.

W związku z tak dużą inwestycją zachodzi konieczność przebudowy układu komunikacyjnego. Podpisana 8 kwietnia umowa nakłada na Karawelę konieczność wykonania m.in.:

  • projektu i budowy dróg dojazdowych do realizowanej inwestycji, w tym przebudowy skrzyżowania ul. Pera Jonssona poprzez budowę ronda
  • zaprojektowania i przebudowy oświetlenia drogowego na części ul. Szosa Bydgoska
  • zaprojektowania i budowy układu drogowego – zjazdu z przyszłej Trasy Średnicowej umożliwiającego skomunikowanie terenu inwestycji z tą trasą
  • przedłużenia linii tramwajowej wzdłuż Szosy Bydgoskiej do CH Karawela i budowę przystanku, który będzie obsługiwał także położony obok przyszłego centrum handlowego stadion żużlowy - toruńską Motoarenę. Spółka Karawela wybuduje całą infrastrukturę przystanku.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej