Służewiec Przemysłowy biurowym zagłębiem stolicy

2007-06-14 13:40
Marynarska
Autor: brak danych

Park Postępu, Platinium Business Park, Cybernetyki Office Park - to nazwy tylko niektórych biurowców powstających w dynamicznie rozwijającej się części Warszawy. Inwestorzy wybierają Służewiec Przemysłowy ze względu na doskonałą lokalizację. Chodzi przede wszystkim o sąsiedztwo głównych arterii komunikacyjnych, znakomity dostęp do środków transportu publicznego i bliskość centrów handlowych.

Służewiec to część warszawskiej dzielnicy Mokotów. Ma powierzchnię 26 hektarów. Kiedyś większość tego terenu zajmował Służewiec Przemysłowy, na którym znajdowały się same fabryki i magazyny. Dziś stare, zniszczone zabudowania są wyburzane. W ich miejscu powstają nowoczesne kompleksy biurowe. Za kilka lat ta dzielnica zmieni się nie do poznania. Już teraz renomowane firmy wybierają to miejsce na swoje biura.

Platinium Business Park, fot. od Advanced Public Relations

Jednym z kompleksów, który będzie usytuowany w tej części Warszawy jest Platinium Business Park. Obiekt powstanie na działce o powierzchni 2,7 ha na skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej, naprzeciwko Mokotów Business Park. W skład zespołu wejdzie pięć nowoczesnych budynków, które zaoferują łącznie 40 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A. Siedmiokondygnacyjne obiekty będą miały kształt bryły rozłożonej na planie litery "T". Na terenie kompleksu nie zabraknie miejsca do wypoczynku. W zamkniętej przez pięć gmachów przestrzeni, powstanie park, którego centralną częścią będzie jezioro otoczone kamiennymi plażami, kanałami biegnącymi wzdłuż chodników i kaskadami. Wszystkie budynki Platinium Business Park będą zarządzane komputerowo, wyposażone w systemy kontroli temperatury, oświetlenia, wilgoci i klimatyzacji. Będą miały otwierane okna i podnoszoną podłogę. Do dyspozycji najemców zostaną oddane dwupoziomowe parkingi - 200 miejsc w każdym budynku. Realizacja tej inwestycji będzie prowadzona w kilku etapach. Pierwszy obiekt będzie usytuowany wzdłuż ulicy Domaniewskiej, zakończenie jego budowy planowane jest na koniec 2007 roku. Wokół kompleksu, deweloper planuje wybudowanie kilku wewnętrznych uliczek ułatwiających wjazd i poruszanie się po terenie Platinium. Projekt zespołu biurowego został wykonany w pracowni architektonicznej JEMS Architekci. Firma ta zaprojektowała także biurowce Topaz i Nefryt, które także powstają na Służewcu.

Tuż obok Platinium Business Park powstaje Park Postępu. Ten office park realizowany przez Echo Investment SA mieścić się będzie przy ulicy Postępu 21 (róg Domaniewskiej). Inwestycja składać się będzie z czterech 7-kondygnacyjnych budynków. Obiekt wyróżniać będzie "technologiczna" architektura. Cały kompleks liczyć będzie 34 tys. mkw. powierzchni biurowej, umożliwiającej pełną elastyczność podziału przestrzeni - od aranżacji "gabinetowej", po formułę "open space". Budynki wyposażone będą w nowoczesne instalacje i infrastrukturę. Inwestor przewidział dwukondygnacyjny parking podziemny i naziemny. Ruch samochodowy odbywać się ma przez 2 wjazdy i wyjazdy. Projekt tych biurowców powstał w warszawskim biurze APA Wojciechowski. Budowa ma ruszyć jeszcze w kwietniu 2007 roku, natomiast jej zakończenie przewidziano na II półrocze 2008 roku.

Biurowiec realizowany przez firmę Dantex, fot. od firmy Dantex

Na budowę biurowca w tej dzielnicy Warszawy zdecydowała się także firma Dantex. Na wąskiej działce przy ulicy Cybernetyki 19 postawi ona budynek w kształcie klina. Będzie wyglądał jak zygzak - tak wymyślili architekci z pracowni Archidea. Pięciokondygnacyjny obiekt będzie obłożony czerwoną cegłą. Biura zaczną się dopiero od drugiej kondygnacji. Budynek będzie stał na "szczudłach". W powstałych w ten sposób podcieniach powstanie parking dla pracowników. Po środku będzie recepcja i hol wejściowy z dwiema klatkami schodowymi obsługiwanymi przez cztery windy. Dwupoziomowy parking zaplanowano także pod ziemią. W sumie zaparkuje na nim 300 samochodów. Powierzchnia biurowa wyniesie ponad 10 tys. mkw. Lokale będą zaopatrzone w wentylację i klimatyzację. Inwestor chce rozpocząć budowę w lipcu tego roku. Biurowiec gotowy będzie pod koniec 2008 roku. 

 

 Marynarska Point, fot od firmy Skanska

W centrum biznesowym stolicy powstaje także Marynarska Point , czyli dwa niezależne biurowce klasy A. Najemcy będą mieli do dyspozycji około 26 tys. mkw. powierzchni i 470 miejsc na trzech poziomach parkingu. W budynkach zainstalowane będą nowoczesne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji z możliwością indywidualnej regulacji, zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne. Na parterze przewidziano miejsce na lokale usługowe. Obiekty zaprojektował arch. Michał Nocuń, natomiast generalnym wykonawcą jest Skanska. 

 

 Cybernetyki Office Park, fot od firmy Celtic Asset Managemant

Kolejny projekt realizowany jest przy ulicy Cybernetyki 7. Budowa Cybernetyki Office Park została podzielona na dwie fazy. W pierwszej powstanie obiekt o nazwie Helion. Zaoferuje on ponad 9 tys. mkw. powierzchni biurowej rozmieszczonej na 6 naziemnych kondygnacjach. Najemcy będą mogli korzystać z parkingu podziemnego. Drugą fazę projektu stanowi budynek Luminar, którego powierzchnia liczyć będzie 5,5 tys. mkw. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w systemie Design & Build. Obiekt został zaprojektowany w firmie RKW Rohde Kellerman & Wawrowsky. Generalnym wykonawcą został Strabag.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej