Sud Architects i Grupa 5 Architekci zamienią Fabrykę Pollena w kompleks „Bohema”

2015-03-30 11:29
Modernizacja fabryki Pollena na multifunkcjonalny zespół „Bohema” – wizualizacja części handlowej
Autor: SUD Architectes Modernizacja fabryki Pollena na multifunkcjonalny zespół „Bohema” – wizualizacja części handlowej

Już za kilka lat jeden z najstarszych kompleksów poprzemysłowych w Warszawie – Fabryka Pollena zamieni się w zespół "Bohema" – wielofunkcyjne centrum w dzielnicy Praga-Północ. Inwestor informuje, że I etap nowej inwestycji ma zostać zakończony w 2018.

Kompleks mieszkalno-komercyjny „Bohema”

W ubiegłym roku firma Okam Capital odkupiła od spółki Restaura zabytkową Fabrykę Pollena-Uroda – jeden z najstarszych industrialnych zespołów po praskiej stronie Wisły. Kompleks znajduje się przy ul. Szwedzkiej 20 w dzielnicy Praga-Północ w Warszawie.

W pofabrycznych budynkachfabryki Pollena, na terenie 4,3 ha, ma powstać multifunkcjonalny kompleks „Bohema”. Nowa inwestycja przewiduje rewitalizację i modernizację kompleksu oraz adaptację obiektów na nowe funkcje. Znajdą się tam m. in. lokale handlowo-usługowe, biura, gastronomia, a także funkcja mieszkaniowa (900 mieszkań). Prace projektowe podzielono na dwie pracownie architektoniczne. Mieszkania zaprojektowane zostaną przez projektantów z Grupa 5 Architekci, zaś za koncepcję części komercyjnej odpowiedzialne będzie biuro SUD Architects. Planuje się, że I etap nowej inwestycji zostanie oddany do użytku w 2018 – w 370 rocznicę nadania praw miejskich Pradze.

Nazwa inwestycji: Modernizacja fabryki Pollena i adaptacja na multifunkcjonalny zespół „Bohema”
Adres inwestycji: ul. Szwedzka 20, Nowa Praga, Warszawa
Inwestor: Okam Capital Sp. z o. o.
Autor projektu architektonicznego: część mieszkaniowa: Grupa 5 Architekci część komercyjna: SUD Architects
Planowane oddanie do użytku: 2018 – zakończenie I etapu inwestycji

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej