Sud Architects i Grupa 5 Architekci zamienią Fabrykę Pollena w kompleks „Bohema”

2015-03-30 11:29
Modernizacja fabryki Pollena na multifunkcjonalny zespół „Bohema” – wizualizacja części handlowej
Autor: SUD Architectes Modernizacja fabryki Pollena na multifunkcjonalny zespół „Bohema” – wizualizacja części handlowej

Już za kilka lat jeden z najstarszych kompleksów poprzemysłowych w Warszawie – Fabryka Pollena zamieni się w zespół "Bohema" – wielofunkcyjne centrum w dzielnicy Praga-Północ. Inwestor informuje, że I etap nowej inwestycji ma zostać zakończony w 2018.

Kompleks mieszkalno-komercyjny „Bohema”

W ubiegłym roku firma Okam Capital odkupiła od spółki Restaura zabytkową Fabrykę Pollena-Uroda – jeden z najstarszych industrialnych zespołów po praskiej stronie Wisły. Kompleks znajduje się przy ul. Szwedzkiej 20 w dzielnicy Praga-Północ w Warszawie.

W pofabrycznych budynkachfabryki Pollena, na terenie 4,3 ha, ma powstać multifunkcjonalny kompleks „Bohema”. Nowa inwestycja przewiduje rewitalizację i modernizację kompleksu oraz adaptację obiektów na nowe funkcje. Znajdą się tam m. in. lokale handlowo-usługowe, biura, gastronomia, a także funkcja mieszkaniowa (900 mieszkań). Prace projektowe podzielono na dwie pracownie architektoniczne. Mieszkania zaprojektowane zostaną przez projektantów z Grupa 5 Architekci, zaś za koncepcję części komercyjnej odpowiedzialne będzie biuro SUD Architects. Planuje się, że I etap nowej inwestycji zostanie oddany do użytku w 2018 – w 370 rocznicę nadania praw miejskich Pradze.

Nazwa inwestycji: Modernizacja fabryki Pollena i adaptacja na multifunkcjonalny zespół „Bohema”
Adres inwestycji: ul. Szwedzka 20, Nowa Praga, Warszawa
Inwestor: Okam Capital Sp. z o. o.
Autor projektu architektonicznego: część mieszkaniowa: Grupa 5 Architekci część komercyjna: SUD Architects
Planowane oddanie do użytku: 2018 – zakończenie I etapu inwestycji

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej