Studio A od firmy Skanska. Buduje się druga część kompleksu biurowców na Woli w Warszawie

2023-11-14 13:28

Studio A i Studio B to dwa budynki firmy Skanska, które stworzą wspólnie nowy kompleks biurowy na warszawskiej Woli. Część B jest już gotowa, zaś budowa części A ruszyła na początku listopada 2023 r. Zobacz wizualizacje biurowca Studio A i całego kompleksu. Kiedy będzie gotowy?

Spis treści

  1. Studio A już się buduje. Nowy biurowiec na Woli od firmy Skanska
  2. Biurowiec Studio A. Skanska pokazuje wizualizacje
  3. Gotowy jest budynek Studio B. Skanska ma komplet najemców

Studio A już się buduje. Nowy biurowiec na Woli od firmy Skanska

10 listopada 2023 r. firma Skanska poinformowała o rozpoczęciu budowy nowego biurowca na Woli. Chodzi o Studio A – drugą połowę kompleksu biurowego Studio, która dopełni oddany już do użytku obiekt Studio B. Oba budynki znajdować się będą pod adresem Łucka 9 w Warszawie. To okolica znakomicie skomunikowana metrem M2 (budynek znajdzie się między stacjami Rondo ONZ i Rondo Daszyńskiego), tramwajami i autobusami.

Sekrety warszawskiego metra. Jak powstało i jak się rozwinie?

Jeśli chodzi o parametry biurowca Studio A, Skanska podaje, iż będzie miał on:

  • 27 kondygnacji nadziemnych,
  • 4 kondygnacje podziemne (w tym garaż na 203 samochody i 150 miejsc na rowery),
  • 105 m wysokości,
  • 26 600 m² powierzchni biurowej,
  • dwa zielone tarasy (na 7. i 22. piętrze).

Przed budynkiem powstanie z kolei ogólnodostępny plac z całoroczną zielenią, ogrodami deszczowymi i małą architekturą. Jeśli chodzi o parking podziemny, to wjazd do niego będzie możliwy zarówno od strony ul. Łuckiej, jak i ul. Prostej (kondygnacje podziemne już powstały przy okazji budowy pierwszej części kompleksu). Obiekt Studio A zostanie oddany do użytku w 2025 r.

– Naszym celem było stworzenie harmonijnego przejścia od budynku o wielkiej skali do bardziej ludzkiej perspektywy, dostępnej z poziomu ulicy. Chcieliśmy, aby Studio wpasowało się w okoliczną zabudowę, a nie ją przytłaczało. Szklana fasada dodaje ponadczasowej elegancji, współtworząc tym samym nową panoramę miasta. Ogólnodostępna przestrzeń wokół budynku wraz z jego parterem zapewnia, że nie stoi on samotny, lecz staje się częścią miasta, zapraszając wszystkich do korzystania z jego funkcjonalności. Chcieliśmy stworzyć architekturę, która jest przyjazna dla użytkownika, funkcjonalna i wspierająca strategie zrównoważonego rozwoju – mówi Ulrik Raysse, dyrektor zarządzający i współzałożyciel ARROW Architects.

Biurowiec Studio A. Skanska pokazuje wizualizacje

Na wizualizacjach Studia A widać, że powstanie przeszklony budynek z charakterystycznymi „iksami” w przyziemiu, co Skanska reklamuje jako jeden ze swoich znaków rozpoznawczych. Projekt budynku opracowały wspólnie pracownie ARROW Architects (Dania) oraz Grupa 5 Architekci (Polska). Jak zapowiada deweloper, lobby będzie utrzymane w stylu skandynawskim.

– Analizujemy sytuację na rynku z dużą uwagą i jestem przekonana, że to dobry czas, by wykorzystać siłę finansową Skanska i rozpocząć ten projekt. Rynek jest gotowy na kolejny projekt premium i wierzę, że druga faza Studia powtórzy sukces pierwszego budynku w kompleksie – mówi Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezeska i CEO spółki biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Gotowy jest budynek Studio B. Skanska ma komplet najemców

Przypomnijmy, że w listopadzie 2023 r. został oddany do użytku biurowiec Studio B, czyli pierwsza połowa kompleksu Studio na Woli. Jak poinformowano, budynek jest już w całości wynajęty, a stan ten udało się osiągnąć jeszcze przed oddaniem obiektu do użytkowania. Przypomnijmy, że budowa Studia B rozpoczęła się w sierpniu 2021 r.

Najemcy budynku Studio B mają do dyspozycji 20,5 tys. m² powierzchni biurowej, zielone tarasy i znakomicie skomunikowaną okolicę. Wnętrza biurowca zaprojektowano z myślą o komforcie i ekologii, a po sąsiedzku znajduje się Fabryka Norblina z bogatą ofertą gastronomiczną.

Źródło: materiały prasowe Skanska

QUIZ. Sobór, browar, czynszówka... Znasz te nazwy budynków?

Pytanie 1 z 15
Browar to obiekt, w którym produkuje się...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej