Studio A od firmy Skanska. Buduje się druga część kompleksu biurowców na Woli w Warszawie

2023-11-14 13:28

Studio A i Studio B to dwa budynki firmy Skanska, które stworzą wspólnie nowy kompleks biurowy na warszawskiej Woli. Część B jest już gotowa, zaś budowa części A ruszyła na początku listopada 2023 r. Zobacz wizualizacje biurowca Studio A i całego kompleksu. Kiedy będzie gotowy?

Spis treści

  1. Studio A już się buduje. Nowy biurowiec na Woli od firmy Skanska
  2. Biurowiec Studio A. Skanska pokazuje wizualizacje
  3. Gotowy jest budynek Studio B. Skanska ma komplet najemców

Studio A już się buduje. Nowy biurowiec na Woli od firmy Skanska

10 listopada 2023 r. firma Skanska poinformowała o rozpoczęciu budowy nowego biurowca na Woli. Chodzi o Studio A – drugą połowę kompleksu biurowego Studio, która dopełni oddany już do użytku obiekt Studio B. Oba budynki znajdować się będą pod adresem Łucka 9 w Warszawie. To okolica znakomicie skomunikowana metrem M2 (budynek znajdzie się między stacjami Rondo ONZ i Rondo Daszyńskiego), tramwajami i autobusami.

Sekrety warszawskiego metra. Jak powstało i jak się rozwinie?

Jeśli chodzi o parametry biurowca Studio A, Skanska podaje, iż będzie miał on:

  • 27 kondygnacji nadziemnych,
  • 4 kondygnacje podziemne (w tym garaż na 203 samochody i 150 miejsc na rowery),
  • 105 m wysokości,
  • 26 600 m² powierzchni biurowej,
  • dwa zielone tarasy (na 7. i 22. piętrze).

Przed budynkiem powstanie z kolei ogólnodostępny plac z całoroczną zielenią, ogrodami deszczowymi i małą architekturą. Jeśli chodzi o parking podziemny, to wjazd do niego będzie możliwy zarówno od strony ul. Łuckiej, jak i ul. Prostej (kondygnacje podziemne już powstały przy okazji budowy pierwszej części kompleksu). Obiekt Studio A zostanie oddany do użytku w 2025 r.

– Naszym celem było stworzenie harmonijnego przejścia od budynku o wielkiej skali do bardziej ludzkiej perspektywy, dostępnej z poziomu ulicy. Chcieliśmy, aby Studio wpasowało się w okoliczną zabudowę, a nie ją przytłaczało. Szklana fasada dodaje ponadczasowej elegancji, współtworząc tym samym nową panoramę miasta. Ogólnodostępna przestrzeń wokół budynku wraz z jego parterem zapewnia, że nie stoi on samotny, lecz staje się częścią miasta, zapraszając wszystkich do korzystania z jego funkcjonalności. Chcieliśmy stworzyć architekturę, która jest przyjazna dla użytkownika, funkcjonalna i wspierająca strategie zrównoważonego rozwoju – mówi Ulrik Raysse, dyrektor zarządzający i współzałożyciel ARROW Architects.

Biurowiec Studio A. Skanska pokazuje wizualizacje

Na wizualizacjach Studia A widać, że powstanie przeszklony budynek z charakterystycznymi „iksami” w przyziemiu, co Skanska reklamuje jako jeden ze swoich znaków rozpoznawczych. Projekt budynku opracowały wspólnie pracownie ARROW Architects (Dania) oraz Grupa 5 Architekci (Polska). Jak zapowiada deweloper, lobby będzie utrzymane w stylu skandynawskim.

– Analizujemy sytuację na rynku z dużą uwagą i jestem przekonana, że to dobry czas, by wykorzystać siłę finansową Skanska i rozpocząć ten projekt. Rynek jest gotowy na kolejny projekt premium i wierzę, że druga faza Studia powtórzy sukces pierwszego budynku w kompleksie – mówi Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezeska i CEO spółki biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Gotowy jest budynek Studio B. Skanska ma komplet najemców

Przypomnijmy, że w listopadzie 2023 r. został oddany do użytku biurowiec Studio B, czyli pierwsza połowa kompleksu Studio na Woli. Jak poinformowano, budynek jest już w całości wynajęty, a stan ten udało się osiągnąć jeszcze przed oddaniem obiektu do użytkowania. Przypomnijmy, że budowa Studia B rozpoczęła się w sierpniu 2021 r.

Najemcy budynku Studio B mają do dyspozycji 20,5 tys. m² powierzchni biurowej, zielone tarasy i znakomicie skomunikowaną okolicę. Wnętrza biurowca zaprojektowano z myślą o komforcie i ekologii, a po sąsiedzku znajduje się Fabryka Norblina z bogatą ofertą gastronomiczną.

Źródło: materiały prasowe Skanska

QUIZ. Sobór, browar, czynszówka... Znasz te nazwy budynków?

Pytanie 1 z 15
Browar to obiekt, w którym produkuje się...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej