STRABAG rozbuduje drogę wojewódzką 214

2016-11-07 14:07
STRABAG rozbuduje drogę wojewódzką 214
Autor: Marzena Sarniewicz

Do czerwca 2018 ma powstać 13,7 km nowej drogi wojewódzkiej klasy G. STRABAG rozpocznie prace w listopadzie 2016. Wartość kontraktu to około 43 mln zł netto.

Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku STRABAG rozbuduje drogę wojewódzką na odcinku Łeba - Białogarda. Budowa rozpocznie się za rondem przy ul. Kościuszki – AI. Św. Mikołaja w Łebie, a zakończy za Białogardą. W ramach inwestycji zaprojektowana zostanie również obwodnica miejscowości Wicko. Prace prowadzone będą w systemie „buduj”.

Jezdnie drogi 214 zostaną poszerzone do 8 m wraz z obustronnymi poboczami i dostosowane do prędkości poruszania się pojazdów poza terenem zabudowanym do 70-90 km/h. Na kilku odcinkach w ciągu drogi planowane jest wykonanie wzmocnienia podłoża. Wzdłuż całej trasy powstanie ścieżka rowerowa z nawierzchnią bitumiczną.

W ramach zadania STRABAG wybuduje również dwa obiekty mostowe, jeden nad Strugą Charbrowską, a drugi nad Strugą Białogardzką. Zadanie obejmuje też przebudowę infrastruktury podziemnej wodno-kanalizacyjnej, oświetleniowej, elektrycznej i teletechnicznej.

Prace ruszą w listopadzie 2016. Rozpoczęcie budowy obiektów mostowych planowane jest na wiosnę 2017. Kierowcy pojadą nową drogą już latem 2018.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej