Stary Browar rozwinął skrzydła

2007-05-21 13:18
Stary Browar
Autor: Stary Browar

Nowa część poznańskiego Starego Browaru została oddana do użytku. Po rozbudowie centrum wygląda imponująco - trzy kondygnacje handlowe, trzy parkingowe i serce obiektu, czyli zadaszony Dziedziniec Sztuki.

11 marca 2007 roku druga część Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar otworzyła swoje podwoje dla klientów. Nowa część została zaprojektowana przez tych samych architektów co pierwsza - Piotra Barełkowskiego i Przemysława Borkowicza ze Studia ADS. Świeżo zrealizowana inwestycja jest utrzymana w takim charakterze jak poprzednie przedsięwzięcie. Starą i nową część połączyła przeszklona galeria biegnąca na tym samym poziomie co Dziedziniec Sztuki. Latem galeria będzie otwierana. Charakterystyczna w nowej części jest nietypowa, pofałdowana elewacja od strony parku.

Nowe skrzydło, czyli tzw. Pasaż to aż 57 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Powierzchnia komercyjna powiększyła się o ponad 27 tys. mkw. - do obecnych 95 punktów handlowych dołączy 110 następnych, a wśród nich sklepy takich marek, jak Deni Cler, Max Mara, KappAhl, Tommy Hilfiger, Sephora, Swarovski. Rozbudowany został 3-poziomowy parking na 600 miejsc. Wszystkie prace budowlane wykonało konsorcjum firm: Hochtief Polska Oddział Poz-Building oraz PORR Polska.

Oprócz sklepów w Pasażu znalazła się też myjnia samochodowa, plac zabaw, a także ośmiosalowe Multikino. Pierwszy film w nowym kinie widzowie obejrzą jednak dopiero na początku maja 2007 roku. Ma to być jedno z nowocześniejszych kin w Polsce. Ale nowy Stary Browar to nie tylko nowoczesne centrum handlowe z częścią rozrywkową. Jest tu także kameralny hotel, w którym znajduje się 12 stylowo urządzonych apartamentów.

Otwarcie nowego skrzydła zakończyło kolejny etap tworzenia centrum. W przygotowaniu jest jeszcze park otaczający całość. Jego przygotowanie potrwa jeszcze kilka miesięcy. Inwestor chce, aby był to pierwszy na świecie park rzeźb pod gołym niebem.

Budynek Centrum Handlu Sztuki i Biznesu Stary Browar powstał na miejscu dawnego Browaru Huggera, u zbiegu ulic Kościuszki, Półwiejskiej, Ratajczaka i Ogrodowej. Obiekt ze względu na niepowtarzalną architekturę został uznany w 2005 roku za najlepsze centrum handlowe na świecie w kategorii obiektów handlowych średniej wielkości.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej