Sprawdziliśmy, jak wygląda saunarium w Fabryce Wody w Szczecinie. Co tu jest i jakie są ceny?

2024-05-14 9:24

Fabryka Wody. Saunarium czynne od 1 czerwca 2024. Co tu jest? Aż 16 saun, w tym sauna hawajska, sauny dla dzieci czy hammam. A także sauna wulkaniczna, część do wypoczynku, tarasy. Saunarium zajmuje aż trzy poziomy w tym wielkim aquaparku w Szczecinie. Znane są już ceny biletów do saunarium w Szczecinie. Zobaczcie wnętrza na zdjęciach. Autorem projektu jest TK Holding Architectures.

Spis treści

  1. Otwarcie aquaparku w Szczecinie
  2. Saunarium w Fabryce Wody
  3. Lewitacja, sauny dla dzieci, hammam
  4. Saunarium i strefa beztekstylna
  5. Rajska wyspa, łaźnia ziołowa i słowiańska bania
  6. Saunarium w Fabryce Wody. Ceny

Otwarcie aquaparku w Szczecinie

Już wiadomo, kiedy otwarcie Fabryki Wdy w Szczecinie. Nastąpi 1 czerwca 2024. To wielki aquapark z basenami, zjeżdżalniami, saunarium oraz strefą edukacyjną. Tu przeczytacie więcej o tym, jakie atrakcje są w Fabryce Wody i jakie są ceny biletów.

A tymczasem - przeczytajcie, jakie sauny tu są. - Oprócz atrakcji związanych z rekreacją w wodzie, dla gości obiektu dostępne będzie jedno z największych w kraju saunarium z saunami o różnym wystroju wnętrz, które przeniosą gości w odległe i egzotyczne zakątki świata - zapowiadają przedstawiciele Fabryki Wody w Szczecinie.

Saunarium w Fabryce Wody

Jak zapowiadają przedstawiciele FW, to jedno z największych saunariów w Polsce. Saunarium w Fabryce Wody zajmuje aż trzy poziomy. Jest tu:

  • 16 saun,
  • baseny schładzające
  • gabinety wellness & spa.

Lewitacja, sauny dla dzieci, hammam

Pierwszy poziom to strefa wellnes & spa. Znajdziemy w niej gabinety masażu, łaźnie piwne i hammam. Ciekawą atrakcją będzie kapsuła floatingowa. Tu, dryfując na wodzie, ma się wrażenie lewitacji. Co jednak ważne, kapsuła umożliwia całkowite odcięcie się od bodźców zewnętrznych, dzięki czemu można się w niej pełni zreleksować.

Dostępne będą także „sauny” dla dzieci – klockowa i kinowa, w której wyświetlane będą filmy dla najmłodszych. Tak naprawdę oba pomieszczenia będą łaźniami parowymi z temperaturą dostosowaną dla dzieci. Ideą tych pomieszczeń jest edukacja w zakresie poprawnej kultury sanowania.

Saunarium i strefa beztekstylna

Od poziomu drugiego zaczynać się będzie prawdziwe saunarium, będące rzecz jasna strefą beztekstylną. Co tu znajdziemy?

Centralną przestrzenią jest hol saunowy umożliwiający wypoczynek i swobodny dostęp do każdego ze znajdujących się tutaj pomieszczeń saunowych. Nad holem zainstalowany został świetlik z membrany ETFE, dzięki której można regulować dostęp ciepła i światła słonczego do pomieszczania, ale przy okazji umożliwia ona również opalenie się.

Na poziomie drugim aromat świeżo mielonej kawy unoszący się w powietrzu zachęcać będzie do odwiedzenia sauny hawajskiej. Pod rozgwieżdżone morskie niebo dzięki projektorom przeniesie nas sauna marynistyczna, w której kształt ławek odzwierciedla kadłub łodzi. Efektów dźwiękowych i wizualnych symulujących przebywanie u stóp wulkanu doświadczymy w saunie wulkanicznej. Poziom drugi to także łaźnia cesarka, caldarium, sauna origami, tężnia solankowa oraz basen barowy i mały basen schładzający.

Rajska wyspa, łaźnia ziołowa i słowiańska bania

Na trzeci poziom dostaniemy się klatką schodową lub windą, które łączą wszystkie poziomy saunarium. Tu znajdziemy saunę rajską wyspę, łaźnię ziołową i różaną z unoszącym się w powietrzu zapachem olejków eterycznych oraz słowiańską banię. Skorzystamy także ze ścieżki Kneippa, wypoczywalni oraz groty śnieżnej. Trzeci poziom saunarium to jednak przede wszystkim duże sauny rytualne. Pierwszą jest sauna zamkowa, której elementem wyróżniającym wnętrza jest wykończenie ścian oraz sufitu z płytek ceglanych z charakterystycznym sklepieniem krzyżowo-żebrowym. Drugim jest sauna pustynna. Posiada ona dwa wejścia przez przedsionki, z czego jeden dostępny jest pośrednio poprzez wnękę sauny służącą do spektakli rytualnych. W centralnej części pomieszczenia znajduje się piec saunowy, który otoczony jest ławkami w kształcie i formie nawiązującym do falistych linii pustynnych wydm. Na trzecim poziomie znajduje się ponadto sauna kominkowa.

Największa sauna w Polsce jest w woj. śląskim. Mieści 300 osób. Zobacz zdjęcia.

Taras saunowy, leżaki i wanny spaStrefę uzupełnia otwarta przestrzeń wypoczynkowa na świeżym powietrzu. To tzw. taras saunowy z leżakami i wannami spa. Znajduje się tutaj ponadto duży basenem schładzający, do którego można wejść bezpośrednio z sauny pustynnej.

Saunarium w Fabryce Wody. Ceny

Koszt pobytu w saunarium Fabryki Wody wynosi 50 zł za godzinę. Wejście całodniowe to wydatek 40 zł, ale taki bilet można kupić tylko w pakiecie z biletem wstępu do aquaparku. Dostępne są również karnety. Karnet imienny open kosztujący 179 zł ważny jest przez 30 dni. Upoważnia on do wejścia na 3 godziny i można z niego skorzystać raz dziennie. Karnet VIP Open umożliwia natomiast wejście do basenów rekreacyjnych, basenu sportowego, strefy saun i edukatorium. Jego koszt to 269 zł.

Spacer po Galerii PLATO z Robertem Koniecznym
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej