Skanska zaczęła budowę czwartego biurowca katowickiego „Tiramisu”

2017-08-23 16:13
Silesia Business Park
Autor: Skanska SA

To ostatni etap budowy Silesia Business Park. Czwarty budynek kompleksu biurowego będzie miał 12 tys. m² powierzchni.. „Tiramisu” (potoczna nazwa inwestycji) jest jednym z największych parków biurowych w Katowicach. Zakończenie budowy całego kompleksu planowane jest na przełom III i IV kwartału 2018.

Kompleks Silesia Business Park docelowo będzie się składał z czterech bliźniaczych wież wysokości 52 m. Powierzchnia najmu każdej z nich wyniesie 12 000 m². Dotychczas Skanska wybudowała trzy biurowce na terenie dawnej huty Baildon. Mogą je podziwiać wszyscy, którzy wjeżdżają do miasta od ulicy Chorzowskiej. Budynki wyróżnia charakterystyczna elewacja, która złożona jest z 26 pasów (13 czarnych, 5 złotych, 8 białych). Do wykonania fasady jednego biurowca użyto około 8500 m² płyt aluminiowo szklanych lub włókno-cementowych.

Aktualnie w budynkach Silesia Business Park pracuje ponad 3100 osób z różnych firm i branż. Miejsce tętni życiem, nie tylko zawodowym. Najemcy mogą skorzystać np. z bezpłatnych warsztatów kulinarnych poświęconych tajnikom zdrowego odżywiania, które firma Skanska organizuje z pobliskim BioBazarem. W ramach tygodnia zielonej edukacji pracownicy Silesia Business Park mogli wziąć udział w grze poświęconej eko rozwiązaniom zastosowanym w budynku. Uruchomiono również plenerową siłownię.

Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni Medusa Group. Za komercjalizację powierzchni odpowiada Skanska Property Poland. Wszystkie cztery biurowce uzyskają certyfikat LEED na poziomie GOLD.

W październiku 2015 budynki A i B Silesia Business Park zostały sprzedane funduszowi zarządzanemu przez szwedzkiego inwestora Niam.

Silesia Business Park
Autor: Medusa Group Kompleks Silesia Business Park w Katowicach – inwestycja realizowana przez firmę Skanska Property Poland
silesia business park
Autor: Skanska SA Projekt Silesia Business Park powstał w pracowni Medusa Group

Nazwa inwestycji: Silesia Business Park
Lokalizacja: ul. Chorzowska, Katowice
Funkcja: biurowa
Inwestor: Skanska Property Poland
Generalny wykonawca: Skanska SA
Projektant: Medusa Group
Komercjalizacja: Skanska Property Poland
Liczba kondygnacji nadziemnych: 12
Liczba kondygnacji podziemnych: 2
Powierzchnia całkowita: 12 000 m² (jeden budynek), 48 000 m² (cały kompleks)
Liczba miejsc parkingowych: 600 (cały kompleks)
Zakończenie budowy: III i IV kwartał 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej