Skanska zaczęła budowę czwartego biurowca katowickiego „Tiramisu”

2017-08-23 16:13
Silesia Business Park
Autor: Skanska SA

To ostatni etap budowy Silesia Business Park. Czwarty budynek kompleksu biurowego będzie miał 12 tys. m² powierzchni.. „Tiramisu” (potoczna nazwa inwestycji) jest jednym z największych parków biurowych w Katowicach. Zakończenie budowy całego kompleksu planowane jest na przełom III i IV kwartału 2018.

Kompleks Silesia Business Park docelowo będzie się składał z czterech bliźniaczych wież wysokości 52 m. Powierzchnia najmu każdej z nich wyniesie 12 000 m². Dotychczas Skanska wybudowała trzy biurowce na terenie dawnej huty Baildon. Mogą je podziwiać wszyscy, którzy wjeżdżają do miasta od ulicy Chorzowskiej. Budynki wyróżnia charakterystyczna elewacja, która złożona jest z 26 pasów (13 czarnych, 5 złotych, 8 białych). Do wykonania fasady jednego biurowca użyto około 8500 m² płyt aluminiowo szklanych lub włókno-cementowych.

Aktualnie w budynkach Silesia Business Park pracuje ponad 3100 osób z różnych firm i branż. Miejsce tętni życiem, nie tylko zawodowym. Najemcy mogą skorzystać np. z bezpłatnych warsztatów kulinarnych poświęconych tajnikom zdrowego odżywiania, które firma Skanska organizuje z pobliskim BioBazarem. W ramach tygodnia zielonej edukacji pracownicy Silesia Business Park mogli wziąć udział w grze poświęconej eko rozwiązaniom zastosowanym w budynku. Uruchomiono również plenerową siłownię.

Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni Medusa Group. Za komercjalizację powierzchni odpowiada Skanska Property Poland. Wszystkie cztery biurowce uzyskają certyfikat LEED na poziomie GOLD.

W październiku 2015 budynki A i B Silesia Business Park zostały sprzedane funduszowi zarządzanemu przez szwedzkiego inwestora Niam.

Silesia Business Park
Autor: Medusa Group Kompleks Silesia Business Park w Katowicach – inwestycja realizowana przez firmę Skanska Property Poland
silesia business park
Autor: Skanska SA Projekt Silesia Business Park powstał w pracowni Medusa Group

Nazwa inwestycji: Silesia Business Park
Lokalizacja: ul. Chorzowska, Katowice
Funkcja: biurowa
Inwestor: Skanska Property Poland
Generalny wykonawca: Skanska SA
Projektant: Medusa Group
Komercjalizacja: Skanska Property Poland
Liczba kondygnacji nadziemnych: 12
Liczba kondygnacji podziemnych: 2
Powierzchnia całkowita: 12 000 m² (jeden budynek), 48 000 m² (cały kompleks)
Liczba miejsc parkingowych: 600 (cały kompleks)
Zakończenie budowy: III i IV kwartał 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej