Skanska wybuduje biurowiec P180 przy stacji metra

2020-07-31 12:44 Marzena Sarniewicz
Biurowiec P180
Autor: Skanska Generalnym wykonawcą biurowca P180 jest firma Skanska

Biurowiec P180 powstanie w Warszawie tuż przy stacji Metro Wilanowska. Projekt budynku powstał w pracowni PRC Architekci. Kiedy biurowiec P180 zostanie oddany do użytku ?

Biurowiec P180 w liczbach
  • całkowita powierzchnia najmu: ok. 32 000 m²
  • powierzchnia typowego piętra biurowego: ok. 2 100 m²
  • 15 kondygnacji
  • 190 miejsc parkingowych podziemnych

P180 - zielony beton i certyfikat WELL

Zgodnie z filozofią Skanska, w otoczeniu inwestycji (chodniki, skwery) zostanie zastosowany zielony beton. Jest to innowacyjny materiał, który neutralizuje szkodliwe związki azotu pochodzące ze spalin samochodowych, walcząc w ten sposób z miejskim smogiem. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej mieszkanki betonu, która rozkłada szkodliwe cząstki NOx na neutralne związki azotu.

Biurowiec P180 jest kolejną inwestycją Skanska, która będzie powstawała zgodnie z wytycznymi certyfikatu WELL. Jest to system certyfikacji skupiający się na zdrowiu psychicznym i fizycznym oraz komforcie użytkowników budynków. Weryfikuje ponad 100 cech budynku. WELL skupia się na zastosowaniu takich rozwiązań projektowych, które korzystnie wpłyną na zdrowie, kondycję, nastrój, jakość snu, a w rezultacie – samopoczucie i wydajność użytkowników. Wykonawca będzie ubiegał się także o certyfikaty LEED oraz Obiekt bez Barier.

W P180 zostanie zainstalowany autorski system Connected by Skanska, który ułatwia najemcom codzienne funkcjonowanie. Dzięki temu rozwiązaniu najemcy będą mogli poruszać się po budynku z pomocą smartfonów i zapraszać gości za pośrednictwem wirtualnej recepcji.

Biurowiec P180
Autor: Skanska Projekt budynku P180 powstał w pracowni PRC Architekci

Do P180 rowerami, hulajnogami i komunikacją miejską

W budynku P180, tuż obok wejścia głównego, powstanie rowerownia, a także szatnia z prysznicami. Będą mogli z niej korzystać wszyscy pracownicy biura, którzy dojeżdżają do pracy jednośladem lub np. uprawiają jogging. W biurowcu powstaną też miejsca postojowe dla skuterów i hulajnóg.

Kiedy biurowiec P180 będzie gotowy?

Planowe oddanie P180 do użytku zaplanowano na trzeci kwartał 2022 roku.

Gdzie powstanie biurowiec P180?

P180 powstanie u zbiegu ulic Puławskiej i Domaniewskiej, bezpośrednio przy stacji Metro Wilanowska. Jest to miejsce doskonale skomunikowane z innymi dzielnicami Warszawy. Pobliska stacja metra oraz przystanki tramwajowe i autobusowe zapewnią możliwość łatwego dojazdu komunikacją publiczną. Blisko P180 znajduje się także parking P+R Wilanowska, który dysponuje 280 zadaszonymi miejscami postojowymi, bezpłatnymi dla posiadaczy warszawskiej karty miejskiej. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej