Skanska rozpoczyna nową inwestycję biurową w Poznaniu – biurowiec Maraton

2015-01-07 10:24
Wizualizacja biurowca Maraton w Poznaniu
Autor: Skanska SA Wizualizacja biurowca Maraton w Poznaniu

Skanska startuje z relizacją nowej inwestycji biurowej w Poznaniu. To już drugi tego typu obiekt w stolicy Wielkopolski zbudowany przez firmę. Biurowiec Maraton zaoferuje ponad 25 tys. m² powierzchni do wynajęcia.

Nowa inwestycja Skanska w Poznaniu - Biurowiec Maraton

 

Biurowiec Maraton zaprojektowany został przez architektów z pracowni CDF Architekci. W transakcji zakupu gruntu doradzała firma CBRE. Generalnym wykonawcą  nowej inwestycji w Poznaniu jest firma Skanska SA, zaś za komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland. Budowa pierwszego etapu inwestycji ruszy w styczniu. Zakończenie realizacji planowane jest na IV kwartał 2016. Deweloper zainwestuje w biurowiec ok. 23 miliony euro - jak podano w szwedzkim komunikacie giełdowym.

Nowa inwestycja w Poznaniu - biurowiec Maraton zlokalizowany będzie w ścisłym centrum miasta. W niedalekiej odległości od obiektu znajduje się m. in. Dworzec Główny i Stary Rynek, a także Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. Wysoki na 6 pięter budynek będzie oferował ok. 25 tys. m2 powierzchni biurowej przeznaczonej pod wynajem. Dwie kondyngacje podziemne zapewnią parkingi dla ponad 300 samochodów. Pierwszy etap nowej wielkopolskiej inwestycji przewiduje powstanie części garażowej oraz ok. 13 tys. m2 powierzchni biurowej. Maraton będzie budynkiem energooszczędnym - zostanie wyróżniony międzynarodowym certyfikatem LEED na poziomie GOLD.


Nazwa inwestycji: Biurowiec Maraton
Adres inwestycji:
skrzyżowanie ul. Maratońskiej i ul. Królowej Jadwigii, Poznań
Inwestor:
Skanska Property Poland
Autor projektu architektonicznego:
CDF Architekci
Generalny wykonawca:
Skanska SA
Początek realizacji:
styczeń 2015
Planowane oddanie do użytku:
IV kwartał 2016
Powierzchnia użytkowa:
25 tys. m2
Koszt inwestycji:
ok. 23 mln euro

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej