Skalski Budownictwo ma dwa nowe kontrakty

2010-06-15 17:19
Skalski Logistic Park
Autor: Grupa Skalski Park logistyczny zlokalizowany jest bezpośrednio przy autostradzie A4. Łączna powierzchnia może sięgnąć nawet 200 000 mkw.

Spółka Skalski Budownictwo podpisała dwa nowe kontrakty. Pierwszy dotyczy wybudowania hali magazynowej wysokiego składowania wraz z zapleczem socjalno- biurowym i infrastrukturą techniczną dla firmy Darco, drugi realizacji I etapu Cracow Aiport Logistic Centre dla Goodman Poland.

Centrum magazynowo-logistyczne Darco

Obiekt powstanie w Dębicy przy ulicy Metalowców. Termin zakończenia inwestycji przewidywany jest na koniec czwartego kwartału 2010 r.

W ramach zawartej umowy firma Skalski wykona następujące prace:

  •  roboty ziemne, podbudowy pod posadzki
  •  roboty fundamentowe
  •  konstrukcję główną żelbetową prefabrykowaną
  •  poszycie ścian i dachu
  •  sieci sanitarne zewnętrzne
  •  bramy, drzwi, doki przeładunkowe, świetliki
  •  posadzkę przemysłową
  •  stan surowy zamknięty wraz z tynkami i wylewkami dwukondygnacyjnego zaplecza socjalno-biurowego

W obiekcie zastosowane zostanie nowoczesne rozwiązanie dachu bezpłatwiowego - blacha trapezowa o wysokim trapezie TR200 (200 mm wysokości) rozpięta na dźwigarach głównych żelbetowych w rozstawach od 8 do 11 m bez podpór pośrednich.

Cracow Aiport Logistic Centre

Spółka pozyskała także kontrakt na generalne wykonawstwo pierwszego etapu Cracow Aiport Logistic Centre w Modlniczce k. Krakowa. Zleceniodawcą jest Goodman Poland Sp. z o.o. W pierwszej fazie powstaną 2 hale o powierzchni 14 200 m2 i 20 000 m2. Projekt przewiduje 9 hal o łącznej powierzchni ok. 150 000 m2 z przeznaczeniem na: magazyny, obszary lekkiej produkcji, budynki usługowe i biura.


Grupa Skalski jest powiązanym kapitałowo konsorcjum przedsiębiorstw branży ogólnobudowlanej i powstała w konsekwencji zapotrzebowania na specjalizację zadań. Występuje w charakterze generalnego wykonawcy przy realizacji inwestycji z zakresu budownictwa przemysłowego i użyteczności publicznej, zarówno w sferze projektowania jak i wykonawstwa. Grupa zrealizowała już blisko 800 000 m2 hal różnego przeznaczenia – większość w systemie ASTRON. Skalski realizuje inwestycje z własnych środków na zasadzie deweloperskiej, na terenie całego kraju.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej