Sjaelso buduje na Mokotowie

2008-08-06 12:21
Mokotów_biurowce_new
Autor: Media Forum

Na warszawskim Mokotowie rozpoczyna się budowa nowoczesnego kompleksu biurowego. Jest to druga inwestycja duńskiej spółki deweloperskiej - Sjaelso w Polsce.

Na powierzchni ponad 5000 m2, u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu powstaną cztery budynki biurowe. Łączna powierzchnia wszystkich obiektów wyniesie 28 000 m2

Będą one połączone pomostami, które pozwolą na szybką i łatwą komunikację. Najniższy z budynków będzie miał 7 kondygnacji, dwa budynki liczyć będą po 12 pięter, zaś 15-piętrowa część będzie górowała nad okolicą, jako najwyższy budynek w tej części Mokotowa. Na każdym poziomie budynków znajdą się tarasy zieleni. Ciekawym rozwiązaniem tej inwestycji jest połączenie powierzchni podziemnych parkingów odpowiadających poszczególnym biurowcom.
Na parterze kompleksu znajdą się sklepy, restauracje, kawiarnie. Będą z nich korzystali zarówno pracownicy firm, mających swoje siedziby w budynkach, jak również pacownicy i goście innych budynków biurowych, znajdujących się w okolicy.

Biurowce zaprojektowane zostały przez Pracownię Architektoniczną Schmidt Hammer Lassen, znanej z realizacji wielu projektów architektonicznych, w tym siedziby Nykredit w Kopenhadze.

sierpień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej