Sierra Ivory Golf Resort

2009-05-11 13:11

Spółka inwestycyjna TS Invest przedstawiła plan dalszego rozwoju Sierra Golf Club. Oprócz planowanych już wcześniej apartamentów w otoczeniu pola golfowego powstaną także wille, centrum fitness & SPA oraz liczne obiekty sportowo-rekreacyjne.

W miejscowości Pętkowice koło Wejherowa realizowana jest inwestycja pod nazwą Sierra Ivory Golf Resort. Na obszarze o powierzchni 120 ha znajduje się już pole golfowe, gdzie w długi majowy weekend rozegrano turniej, inaugurujący sezon. Właśnie wtedy klubowicze i goście poznali plany rozwoju kompleksu. Inwestor postanowił zmienić pierwotne założenie wg którego miało powstać 49 apartamentowców. Nowa koncepcja przewiduje wybudowanie 28 budynków apartamentowych i 31 willi. Dla przyszłych mieszkańców zaplanowano boiska do tenisa i koszykówki, place zabaw dla najmłodszych oraz klimatyczne kawiarenki. W centrum fitness & SPA odbywać się będą ćwiczenia z gimnastyki, zajęcia z jogi, medytacji i tańca. Dopełnieniem będą baseny, jacuzzi, łaźnie parowe i sauny.
"Przystępujemy do II fazy przedsięwzięcia – zakładającego budowę ekskluzywnego resortu. Stawiamy sobie za cel stworzyć kompleks golfowy na światowym poziomie. Aranżujemy go z myślą o ludziach, dla których golf jest pasją. W skład resortu wejdą nieruchomości i inne atrakcje, aby można było cieszyć się rodzinną atmosferą" – mówi Anna Saborowska-Kowalska, prezes zarządu TS Invest.

W związku z nowym planem zagospodarowania terenu, inwestor przewiduje częściową przebudowę istniejącego pola. "Wykorzystując zdobyte doświadczenia z minionych 6 lat postanowiliśmy uatrakcyjnić pole poprzez m.in. wprowadzenie większej ilości wody, bunkrów i zróżnicowanie terenu. Zmianie ulegnie pierwszych 9 dołków. Jesteśmy pewni, że zabieg ten pozwoli wszystkim golfistom cieszyć się nowym obliczem pierwszej dziewiątki, dostarczając wielu nowych wrażeń i golfowych emocji" – powiedział Hubert Kowalski, Chief Executive Officer Sierra Golf Club.

Całość projektu zostanie zrealizowana na przestrzeni 10-12 lat, będzie charakteryzowała się spójną architekturą oraz stosunkowo niską intensywnością zabudowy. Prace będą prowadzone w taki sposób, aby możliwie najmniej zakłócać grę na polu golfowym. Zakończenie budowy pierwszego etapu, w którym do użytku zostaną oddane trzy apartamentowce, planowane jest na lato 2010 r. Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest spółka developerska TS Invest Sierra, należąca do tej samej grupy kapitałowej co Sierra Golf Club – TS Group.

Pole golfowe
Autor: TS Invest Pole golfowe
Sierra Ivory Golf Resort
Autor: TS Invest Wg nowego zamysłu inwestora na terenie kompleksu ma powstać 28 budynków apartamentowych i 31 willi.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej