Salomea - zbawienie dla biznesu i miasta

2009-11-16 14:13
Wizualizacja skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Łopuszańskiej
Autor: materiały od: Liebrecht & wooD

Angielskie Stockley Park w Londynie i Birmingham Business Park oraz Sant Cugat Business Park w hiszpańskiej Barcelonie to popularne w Europie parki biznesowe poza centrami miast i jednocześnie blisko głównych węzłów drogowych. Dzięki swoim lokalizacjom ściągają największych inwestorów. Zdaniem flamandzkich deweloperów z firmy Liebrecht & wooD powstający właśnie w Warszawie węzeł drogowy Salomea wyznaczy w stolicy nowy prestiżowy obszar biurowy.

Powstający węzeł Salomea oraz skrzyżowanie Łopuszańska - Al. Jerozolimskie w znaczący sposób usprawnią komunikację centrum Warszawy z południem Polski. Poza lepszym dojazdem do nowej autostrady A2 (Niemcy – Poznań – Łódź – Warszawa) i dróg ekspresowych w kierunku Krakowa i Katowic, węzły pomogą również odkorkować tę część stolicy. Oznacza to, że okolice obu skrzyżowań będą miejscem, z którego możliwe będzie łatwe i szybkie dotarcie do każdego punktu w Warszawie. Na atrakcyjność tej lokalizacji wpływa także bliskość portu lotniczego im. Fryderyka Chopina.
Zdaniem flamandzkich deweloperów z firmy Liebrecht & wooD dzięki Salomei w Warszawie powstanie, na wzór innych europejskich metropolii, obszar bardzo atrakcyjny dla lokalizacji biznesu.

Węzeł Salomea
Autor: Liebrecht & wooD

- W Europie migracja korporacji do parków biznesowych zlokalizowanych poza centrami miast spowodowana jest nie tylko o wiele lepszym skomunikowaniem, ale też cenami najmu, wysokiej jakości biurami i dużymi parkingami. Często część biurowa parków uzupełniana jest o budynki i miejsca spełniające rolę rekreacyjną i usługową, np. centra konferencyjno-restauracyjne czy nawet pole golfowe. Salomea to niejako klucz do drzwi, za którymi znajdzie się właśnie taka lokalizacja dla biznesu w stolicy - mówi Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Liebrecht & wooD.

Budowa parków biznesowych poza centrum miasta i blisko głównych węzłów drogowych to popularna formuła spotykana we wszystkich dużych aglomeracjach świata. Doskonałym przykładem tak zlokalizowanej inwestycji jest jeden z największych parków w Europie – Stockley Park, połozony w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Heathrow
i głównych tras prowadzących do Londynu.

Do innych europejskich inwestycji o podobnych walorach należą między innymi Sant Cugat Business Park w Barcelonie, Birmingham Business Park w Wielkiej Brytanii czy Utrecht Business Park w Holandii.

Powstanie węzła Salomea będzie etapem większej inwestycji – budowy drogi ekspresowej S8. Rozpoczęcie prac budowlanych w części miejskiej, czyli właśnie budowa wspomnianego węzła, planowane jest na III kwartał 2010 roku, a ich zakończenie na połowę 2012 roku. Nowoczesne rozwiązania i udogodnienia komunikacyjne to dobra wiadomość nie tylko dla kierowców, to również zwiększenie atrakcyjności okolicy dla sektora biznesu.
Batory Office Buildings to pierwszy park biznesowy zbudowany w tej okolicy. W skład kompleksu wchodzą dwa budynki biurowe o łącznej powierzchni biurowej około 15 000 m2 o architekturze zainspirowanej wyglądem legendarnego polskiego statku "Stefan Batory".
W europejskich miastach trend lokowania dzielnic biznesowych poza centrum miasta, ale dobrze z nim skomunikowanych, nie jest rzadkością. Warszawa i deweloperzy tacy jak Liebrecht & wooD, inwestujący i stawiający tutaj obiekty biorąc przykład z zachodnich trendów, są skazani na sukces.

Batory Office Building
Autor: materiały od: Liebrecht & wooD
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej