Salomea - zbawienie dla biznesu i miasta

2009-11-16 14:13
Wizualizacja skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Łopuszańskiej
Autor: materiały od: Liebrecht & wooD

Angielskie Stockley Park w Londynie i Birmingham Business Park oraz Sant Cugat Business Park w hiszpańskiej Barcelonie to popularne w Europie parki biznesowe poza centrami miast i jednocześnie blisko głównych węzłów drogowych. Dzięki swoim lokalizacjom ściągają największych inwestorów. Zdaniem flamandzkich deweloperów z firmy Liebrecht & wooD powstający właśnie w Warszawie węzeł drogowy Salomea wyznaczy w stolicy nowy prestiżowy obszar biurowy.

Powstający węzeł Salomea oraz skrzyżowanie Łopuszańska - Al. Jerozolimskie w znaczący sposób usprawnią komunikację centrum Warszawy z południem Polski. Poza lepszym dojazdem do nowej autostrady A2 (Niemcy – Poznań – Łódź – Warszawa) i dróg ekspresowych w kierunku Krakowa i Katowic, węzły pomogą również odkorkować tę część stolicy. Oznacza to, że okolice obu skrzyżowań będą miejscem, z którego możliwe będzie łatwe i szybkie dotarcie do każdego punktu w Warszawie. Na atrakcyjność tej lokalizacji wpływa także bliskość portu lotniczego im. Fryderyka Chopina.
Zdaniem flamandzkich deweloperów z firmy Liebrecht & wooD dzięki Salomei w Warszawie powstanie, na wzór innych europejskich metropolii, obszar bardzo atrakcyjny dla lokalizacji biznesu.

Węzeł Salomea
Autor: Liebrecht & wooD

- W Europie migracja korporacji do parków biznesowych zlokalizowanych poza centrami miast spowodowana jest nie tylko o wiele lepszym skomunikowaniem, ale też cenami najmu, wysokiej jakości biurami i dużymi parkingami. Często część biurowa parków uzupełniana jest o budynki i miejsca spełniające rolę rekreacyjną i usługową, np. centra konferencyjno-restauracyjne czy nawet pole golfowe. Salomea to niejako klucz do drzwi, za którymi znajdzie się właśnie taka lokalizacja dla biznesu w stolicy - mówi Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Liebrecht & wooD.

Budowa parków biznesowych poza centrum miasta i blisko głównych węzłów drogowych to popularna formuła spotykana we wszystkich dużych aglomeracjach świata. Doskonałym przykładem tak zlokalizowanej inwestycji jest jeden z największych parków w Europie – Stockley Park, połozony w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Heathrow
i głównych tras prowadzących do Londynu.

Do innych europejskich inwestycji o podobnych walorach należą między innymi Sant Cugat Business Park w Barcelonie, Birmingham Business Park w Wielkiej Brytanii czy Utrecht Business Park w Holandii.

Powstanie węzła Salomea będzie etapem większej inwestycji – budowy drogi ekspresowej S8. Rozpoczęcie prac budowlanych w części miejskiej, czyli właśnie budowa wspomnianego węzła, planowane jest na III kwartał 2010 roku, a ich zakończenie na połowę 2012 roku. Nowoczesne rozwiązania i udogodnienia komunikacyjne to dobra wiadomość nie tylko dla kierowców, to również zwiększenie atrakcyjności okolicy dla sektora biznesu.
Batory Office Buildings to pierwszy park biznesowy zbudowany w tej okolicy. W skład kompleksu wchodzą dwa budynki biurowe o łącznej powierzchni biurowej około 15 000 m2 o architekturze zainspirowanej wyglądem legendarnego polskiego statku "Stefan Batory".
W europejskich miastach trend lokowania dzielnic biznesowych poza centrum miasta, ale dobrze z nim skomunikowanych, nie jest rzadkością. Warszawa i deweloperzy tacy jak Liebrecht & wooD, inwestujący i stawiający tutaj obiekty biorąc przykład z zachodnich trendów, są skazani na sukces.

Batory Office Building
Autor: materiały od: Liebrecht & wooD
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej