Ruszyła budowa galerii w Słupsku

2007-05-24 18:57
polimieni
Autor: brak danych

Polimeni International rozpoczęło budowę galerii handlowej w Słupsku. 11 stycznia 2007 roku odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod obiekt położony między ulicami Tuwima i Deotymy.

Według planów poziom -1 (podziemny) nowego centrum handlowego zajmować będzie market spożywczy, a na poziomie 0 i +1 planowana jest galeria wielobranżowych sklepów. Na poziomach +2 i +3 zlokalizowany ma być natomiast dwupoziomowy parking na około 400 samochodów. Koszt przedsięwzięcia to 30 mln euro. Centrum otworzy swoje podwoje dla klientów w pierwszej połowie 2008 roku.

Powierzchnia zabudowy planowanego obiektu wyniesie około 6800 m2. Cały obiekt liczyć będzie około 20 000 m2, z czego pod wynajem planuje się przeznaczyć około 13 000 m2. Polimeni Organization specjalizuje się w budowie, wynajmie, zarządzaniu i sprzedaży nieruchomości. W czasie swojego istnienia zbudowała lub nabyła ponad 250 000 m2 powierzchni handlowej i przeszło 300 000 m2 powierzchni biurowej w obiektach zlokalizowanych na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Działalność międzynarodową Polimeni Organization prowadzi poprzez spółkę Polimeni International LLC, założoną w 1999 roku. Polska jest pierwszym zagranicznym rynkiem, na którym firma rozpoczęła działalność i gdzie planuje realizację 10 projektów - galerii handlowo-rozrywkowych. Pierwszą inwestycją firmy Polimeni w Polsce jest działająca od 2002 roku ,,Galeria nad jeziorem" w Koninie. W kwietniu 2005 roku otwarta została ,,Galeria Gniezno", a w listopadzie ,,Galeria Ostrowiec" w Ostrowcu Świętokrzyskim. W 2006 roku planowane jest natomisat rozpoczęcie budowy dwóch nowych obiektów: ,,Galerii Podkowa" w Płocku oraz ,,Galerii Hetman" w Poznaniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej