Rusza rozbudowa galerii Echo

2008-09-02 17:08
Galeria Echo_new
Autor: Echo Investment SA

Politechnika Świętokrzyska i Echo Investment podpisały porozumienie dotyczące terenu, należącego do uczelni pomiędzy Galerią Echo a akademikami uczelni. Zgodnie z umową spółka zbuduje halę sportową dla Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, a w zamian przez 30 lat dzierżawić będzie teren, na którym powstanie wielopoziomowy parking. Sto miejsc na nowym parkingu zarezerwowane będzie dla uczelni.

Budowa parkingu ruszy we wrześniu i będzie pierwszym etapem  rozbudowy Galerii Echo. Potem planowana jest rozbudowa części handlowej galerii i budowa hali sportowej.

Obecnie galeria Echo ma powierzchnię ok. 68 000 m2. Projekt zakłada budowę 4 kondygnacji handlowych i wielopoziomowego parkingu, który zmieści 2300 aut. Po rozbudowie powierzchnia całkowita centrum wyniesie ok. 159 000 m2, z czego powierzchnia najmu będzie liczyć 66 000 m2.  Galeria zostanie wkomponowana w otoczenie, a użycie takich materiałów jak: szkło, kamień i stal podkreśli nowoczesny charakter projektu. W rozbudowanym obiekcie będzie ok. 300 sklepów. Dwa najwyższe piętra przeznaczono na funkcje rozrywkowe i rekreacyjne. Klienci będą mieli do dyspozycji siłownię, fitness, kręgielnię, dyskotekę,  liczne restauracje i kawiarnie.

Nowa galeria Echo zostanie otwarta w 2010 roku. Inwestycja szacowana jest na około 400 mln zł. Projekt rozbudowy powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, projekt elewacji wykonała warszawska pracowania architektoniczna Open Architekci SC

Budowa hali sportowej ma się rozpocząć wiosną 2009 r. Ma ona służyć celom dydaktycznym i organizacji rozgrywek w różnych dziedzinach sportu. Hala sportowa będzie miała ok. 3500 m2. Na boisku o wymiarach ok. 40 x 43,5 m. będzie można grać w piłkę nożną halową, a także zaaranżować po dwa boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej lub korty tenisowe. W obiekcie zaplanowano również klub fitness, siłownię i strzelnicę. Budynek będzie przystosowany również do organizacji imprez kulturalnych. Widownia hali pomieści ponad 500 osób. Wartość obiektu szacowana jest na około 16 mln zł.

 sierpień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej