Rusza Racławicka Point

2009-12-09 9:16
Racławicka Point, Warszawa
Autor: Biuro Prasowe Capital Park Mimo wczesnej fazy realizacji budynek Racławicka Point spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych najemców.

Z początkiem grudnia na warszawskim starym Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic Racławickiej i Wołoskiej, ruszyła budowa biurowca Racławicka Point. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Pol-Aqua. Projekt jest przedsięwzięciem spółki celowej Capital Park Racławicka Sp. z o.o., należącej do funduszu CP Realty II (Grupa Capital Park). Planowany termin ukończenia prac to styczeń 2011 r.

Racławicka Point to kameralny, sześciokondygnacyjny biurowiec klasy A+ o powierzchni najmu 2320 m2. Powierzchnia biurowa zajmie 1918 m2. Pozostałe 213 m2 na parterze przeznaczono na funkcje handlowo-usługowe działające niezależnie od części biurowej. Na czwartym piętrze budynku użytkownicy pomieszczeń będą mieli do dyspozycji efektowny 200-metrowy taras z widokiem na starą część Mokotowa.

Budynek, zaprojektowany przez pracownię AGK Architekci, zapewnia łatwą aranżację powierzchni zgodnie z preferencjami najemców, zarówno w typie open space jak i w układzie gabinetowym. Minimalna proporcja powierzchni wspólnych do powierzchni najmu (4%) jest wynikiem efektywnego zagospodarowania przestrzeni i służy optymalizacji kosztów bieżącej eksploatacji budynku. W ramach projektu do dyspozycji przyszłych najemców będzie dwupoziomowy parking podziemny na 47 miejsc oraz 4 naziemne stanowiska postojowe. Biorąc pod uwagę ograniczenia w tej części miasta daje to wysoki współczynnik miejsc postojowych do powierzchni biur.

Racławicka Point, Warszawa
Autor: Biuro Prasowe Capital Park Geometryczna fasada przedzielona zróżnicowanymi kolorystycznie liniami daje wrażenie wielowymiarowości. Projekt zakłada pełne przeszklenia, które zapewnią ciągły dostęp naturalnego światła.

Atutami lokalizacji budynku Racławicka Point są: eksponowana lokalizacja przy jednym z kluczowych węzłów komunikacyjnych na Mokotowie, łatwy dojazd samochodem i miejską komunikacją, bliskość największych mokotowskich centrów biurowych oraz otoczenia zieleni (m.in. Pól Mokotowskich i Parku Dreszera). Przejazd z centrum do skrzyżowania ul. Racławickiej i Wołoskiej zajmuje około 10 minut, a na lotnisko – niecałe 15 minut. Inwestycja znajduje się w zasięgu obsługi stacji metra: Racławicka i Pole Mokotowskie. Do Racławicka Point będzie można dotrzeć również 6 liniami miejskich autobusów, 3 liniami tramwajowymi, zarówno w kierunku Mokotowa jak i Śródmieścia. Udogodnieniem dla przyszłych pracowników będzie bliskość Galerii Mokotów.


Grupa CAPITAL PARK działa na polskim rynku nieruchomości od 2005 r. jako aktywny uczestnik kapitałowy i organizator projektów nieruchomościowych. Wiodąca w niej spółka Capital Park sp. z o.o. inwestuje na zasadach funduszu private equity środki własne oraz środki funduszy znanych generalnie jako Patron Capital Funds, który dysponuje kapitałem ponad w wysokości ponad 1,7 mld euro. W ramach funduszy CP Realty I i CP Realty II spółka stworzyła jeden z największych na polskim rynku portfeli nieruchomości. Wchodzące w skład Grupy Capital Park spółki celowe odpowiadają za realizację poszczególnych projektów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej