Rusza Racławicka Point

2009-12-09 9:16
Racławicka Point, Warszawa
Autor: Biuro Prasowe Capital Park Mimo wczesnej fazy realizacji budynek Racławicka Point spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych najemców.

Z początkiem grudnia na warszawskim starym Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic Racławickiej i Wołoskiej, ruszyła budowa biurowca Racławicka Point. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Pol-Aqua. Projekt jest przedsięwzięciem spółki celowej Capital Park Racławicka Sp. z o.o., należącej do funduszu CP Realty II (Grupa Capital Park). Planowany termin ukończenia prac to styczeń 2011 r.

Racławicka Point to kameralny, sześciokondygnacyjny biurowiec klasy A+ o powierzchni najmu 2320 m2. Powierzchnia biurowa zajmie 1918 m2. Pozostałe 213 m2 na parterze przeznaczono na funkcje handlowo-usługowe działające niezależnie od części biurowej. Na czwartym piętrze budynku użytkownicy pomieszczeń będą mieli do dyspozycji efektowny 200-metrowy taras z widokiem na starą część Mokotowa.

Budynek, zaprojektowany przez pracownię AGK Architekci, zapewnia łatwą aranżację powierzchni zgodnie z preferencjami najemców, zarówno w typie open space jak i w układzie gabinetowym. Minimalna proporcja powierzchni wspólnych do powierzchni najmu (4%) jest wynikiem efektywnego zagospodarowania przestrzeni i służy optymalizacji kosztów bieżącej eksploatacji budynku. W ramach projektu do dyspozycji przyszłych najemców będzie dwupoziomowy parking podziemny na 47 miejsc oraz 4 naziemne stanowiska postojowe. Biorąc pod uwagę ograniczenia w tej części miasta daje to wysoki współczynnik miejsc postojowych do powierzchni biur.

Racławicka Point, Warszawa
Autor: Biuro Prasowe Capital Park Geometryczna fasada przedzielona zróżnicowanymi kolorystycznie liniami daje wrażenie wielowymiarowości. Projekt zakłada pełne przeszklenia, które zapewnią ciągły dostęp naturalnego światła.

Atutami lokalizacji budynku Racławicka Point są: eksponowana lokalizacja przy jednym z kluczowych węzłów komunikacyjnych na Mokotowie, łatwy dojazd samochodem i miejską komunikacją, bliskość największych mokotowskich centrów biurowych oraz otoczenia zieleni (m.in. Pól Mokotowskich i Parku Dreszera). Przejazd z centrum do skrzyżowania ul. Racławickiej i Wołoskiej zajmuje około 10 minut, a na lotnisko – niecałe 15 minut. Inwestycja znajduje się w zasięgu obsługi stacji metra: Racławicka i Pole Mokotowskie. Do Racławicka Point będzie można dotrzeć również 6 liniami miejskich autobusów, 3 liniami tramwajowymi, zarówno w kierunku Mokotowa jak i Śródmieścia. Udogodnieniem dla przyszłych pracowników będzie bliskość Galerii Mokotów.


Grupa CAPITAL PARK działa na polskim rynku nieruchomości od 2005 r. jako aktywny uczestnik kapitałowy i organizator projektów nieruchomościowych. Wiodąca w niej spółka Capital Park sp. z o.o. inwestuje na zasadach funduszu private equity środki własne oraz środki funduszy znanych generalnie jako Patron Capital Funds, który dysponuje kapitałem ponad w wysokości ponad 1,7 mld euro. W ramach funduszy CP Realty I i CP Realty II spółka stworzyła jeden z największych na polskim rynku portfeli nieruchomości. Wchodzące w skład Grupy Capital Park spółki celowe odpowiadają za realizację poszczególnych projektów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej