Rusza budowa Galerii Północnej – nowej inwestycji na Białołęce

2015-06-10 11:50
Galeria Północna na warszawskiej Białołęce. Inwestorem jest spółka GTC.
Autor: APA - Wojciechowski Galeria Północna na warszawskiej Białołęce. Inwestorem jest spółka GTC.

Na przełomie czerwca i lipca 2015 rozpocznie się realizacja Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce. Deweloperem nowej inwestycji jest GTC. Generalnym wykonawcą została spółka Unibep.

Nowa warszawska inwestycja –Białołęka zyska Galerię Północną

Pierwszy teren pod budowę Galerii Północnej inwestor – spółka GTC – zakupił jeszcze w 2011. Ostatnia część została przekazana w lutym 2015. Od tego czasu firma starała się o uzyskanie potrzebnych pozwoleń na budowę, co ostatecznie udało się osiągnąć na pod koniec maja 2015. Na przełomie czerwca i lipca spółka Unibep, która została wybrana na generalnego wykonawcę, rozpocznie roboty budowlane. Projekt przygotowali architekci z warszawskiego biura APA Wojciechowski we współpracy z izraelską pracownią Tzur Architects.

3-kondygnacyjna Galeria Północna oferować będzie ok. 64 tys. m2 powierzchni handlowej oraz  wielopoziomowy parking  na 2 tys. miejsc, wraz z infrastrukturą. Część powierzchni handlowej (30%) została już wynajęta. Umowy podpisali m. in. Cinema City wynajmująca 11-salowy multipleks, który połączony będzie z foodcourtem i rekreacyjnym dachem zielonym, a także supermarket Carrefour, spółki z grupy LPP, H&M oraz Super Pharm.

Koszt realizacji Galerii Północnej szacowany jest na ok. 160 mln euro. Ponad połowa tej kwoty pochodzić będzie z finansowania dłużnego. Inwestor i architekci dołożyli wszelkich starań aby obiekt dostał certyfikat LEED na poziomie Gold. Budowa nowej inwestycji może potrwać od 22 do 24 miesięcy. Otwarcie planowane jest na I połowę 2017.

Nazwa inwestycji: Galeria Północna w Warszawie
Adres inwestycji: ul. Światowida, Białołęka, Warszawa
Inwestor: Globe Trade Centre SA
Autor projektu architektonicznego: APA Wojciechowski Sp. z o.o. oraz Tzur Architects
Generalny wykonawca: Unibep SA
Początek realizacji: czerwiec / lipiec 2015
Planowane oddanie do użytku: I połowa 2017
Powierzchnia użytkowa: 97 601,43 m2
Powierzchnia całkowita: 202 274,94 m2
Powierzchnia działki: 49 206m2
Koszt inwestycji: ok. 160 mln euro

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej