Rozpoczęła się budowa outletu w Poznaniu

2007-05-22 13:49
Outlet
Autor: Neinver Polska Sp z o.o

Rozpoczęła się budowa kolejnego centrum handlowego typu outlet. Tym razem obiekt będzie mieścił się w Luboniu niedaleko Poznania. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2007 roku.

Firma Neinver Polska Sp. z o.o przystąpiła do budowy kolejnego outletu. Factory Poznań Luboń - bo taką nazwę będzie nosić obiekt, będzie największym outletem firmy. Powstanie na terenie o powierzchni 4,8 ha. Centrum zbudowane zostanie w dwóch fazach. W pierwszej powstanie 9 700 mkw., a w drugim etapie deweloper odda do użytku 5 500 m2. Łączna powierzchnia wyniesie 15 200 mkw. Zmieści się na niej 120 butików. Przed galerią wybudowany zostanie parking na tysiąc samochodów. Zatrudnienie w obiekcie znajdzie około 500 osób.

Projekt architektoniczny wykonała pracownia Pentagram Architekci. Wnętrze outletu będzie przestronne, oświetlone naturalnym światłem wpadającym przez obszerne przeszklenia w stropie budynku. Klienci będą mogli odpocząć w trakcie zakupów na specjalnie stworzonych strefach wypoczynku z wygodnymi fotelami i sofami. Kontrakt na realizację centrum handlowo-rozrywkowego inwestor podpisał z firmą Budimex Dromex. Wartość umowy wynosi 73,4 mln zł netto. Prace właśnie się rozpoczęły, a ich zakończenie nastąpi 18 maja 2007 roku. Całkowity koszt inwestycji to 23 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej