Rozpoczęła się budowa Ferio Konin

2007-07-06 14:03
Ferio Konin
Autor: brak danych

W Koninie powstanie nowy kompleks handlowo-usługowy. W ramach projektu wybudowane zostaną dwa budynki: centrum Ferio Konin oraz market budowlany Castorama.

Inwestorem kompleksu jest Evolution Epsilon Sp. z o.o. - spółka celowa należąca do RE project development. Projekt architektoniczny wykonały dwa biura architektoniczne: A.R.T. Group Sp. z o.o. oraz Biuro Projektów "Diament". Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na około 40 mln. EUR. Generalne wykonawstwo powierzono firmie AST - Polska Sp. z o.o. Oficjalne otwarcie planowane jest na drugi kwartał 2008 roku.

Dla austriackiego dewelopera będzie to już czwarte centrum handlowe w Polsce. Kompleks Ferio Konin powstanie u zbiegu ulic Czereśniowej i Europejskiej, w Starym Mieście koło Konina. Powierzchnia całkowita galerii obejmie 14 tys. mkw, Castoramy zaś około 9 tys. mkw. Oba budynki będą jednopoziomowe. Na zewnątrz inwestor wybuduje parking na blisko 1100 miejsc. W przeciwieństwie do trzech poprzednich inwestycji galeria powstanie na przedmieściach miasta, a nie w jego obrębie. W przyszłości centrum ma zostać rozbudowane o kolejny budynek handlowy.
Galeria Ferio Konin pomieści ponad 50 sklepów i punktów usługowych. Wśród najemców powierzchni centrum znajdują się między innymi tak różnorodne firmy jak: Delikatesy BOMI, sklep odzieżowy Reserved i ReKids, salon Empik, salon obuwniczy Deichmann, salon obuwniczy CCC, salonik prasowy Inmedio, salon odzieżowy CroppTown, sklep z biżuterią Apart, salon z bielizną Esotiq oraz Drogeria Natura.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej