Rozpoczęła się budowa Ferio Konin

2007-07-06 14:03
Ferio Konin
Autor: brak danych

W Koninie powstanie nowy kompleks handlowo-usługowy. W ramach projektu wybudowane zostaną dwa budynki: centrum Ferio Konin oraz market budowlany Castorama.

Inwestorem kompleksu jest Evolution Epsilon Sp. z o.o. - spółka celowa należąca do RE project development. Projekt architektoniczny wykonały dwa biura architektoniczne: A.R.T. Group Sp. z o.o. oraz Biuro Projektów "Diament". Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na około 40 mln. EUR. Generalne wykonawstwo powierzono firmie AST - Polska Sp. z o.o. Oficjalne otwarcie planowane jest na drugi kwartał 2008 roku.

Dla austriackiego dewelopera będzie to już czwarte centrum handlowe w Polsce. Kompleks Ferio Konin powstanie u zbiegu ulic Czereśniowej i Europejskiej, w Starym Mieście koło Konina. Powierzchnia całkowita galerii obejmie 14 tys. mkw, Castoramy zaś około 9 tys. mkw. Oba budynki będą jednopoziomowe. Na zewnątrz inwestor wybuduje parking na blisko 1100 miejsc. W przeciwieństwie do trzech poprzednich inwestycji galeria powstanie na przedmieściach miasta, a nie w jego obrębie. W przyszłości centrum ma zostać rozbudowane o kolejny budynek handlowy.
Galeria Ferio Konin pomieści ponad 50 sklepów i punktów usługowych. Wśród najemców powierzchni centrum znajdują się między innymi tak różnorodne firmy jak: Delikatesy BOMI, sklep odzieżowy Reserved i ReKids, salon Empik, salon obuwniczy Deichmann, salon obuwniczy CCC, salonik prasowy Inmedio, salon odzieżowy CroppTown, sklep z biżuterią Apart, salon z bielizną Esotiq oraz Drogeria Natura.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej