Rozbudowa poznańskiego Starego Browaru trwa

2007-05-24 18:06
Stary Browar
Autor: brak danych

Zadaszony dziedziniec ma się stać głównym miejscem kulturalnym i rozrywkowym w nowym skrzydle obiektu. Znajdzie się tam również miejsce dla nowych sklepów i biur oraz rozrywki. Budowa nowego budynku już trwa i ma się zakończyć w I kwartale 2007 r.

Nowy obiekt powstanie między parkiem im. Dąbrowskiego, ul. Ratajczaka i Kościuszki.
Będzie miał on 7 kondygnacji - 4 handlowe i 3 podziemne (parking na 600 samochodów). Dzięki tej rozbudowie w centrum będzie 1000 miejsc postojowych. Liczba sklepów również się znacznie powiększy - do ok. 205, w nowej części ma być ich 110. Powierzchnia użytkowa nowo zaprojektowanego skrzydła wynosi 57 000 m2, w tym na wynajem jest przeznaczone 27 140 m2. Po oddaniu do użytku obiektu, zaprojektowanego przez pracownię, która zajmowała się również I etapem - Studio ADS, centrum będzie miało powierzchnię 122 000 m2.
Główne wejście do nowego budynku znajdzie się przy ul. Ratajczaka, stąd przejść będzie można pasażem w stronę dziedzińca. Po drodze zaprojektowano obszerny przeszklony hol z widokiem na park.

Pod koniec kwietnia 2006 r. budowa osiągnęła poziom 2 piętra. Prace dotyczą nie tylko tzw. starej prokuratury, ale również garażu i budynku głównego. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Hochtief Polska sp. z o.o., która również zajmowała się realizacją adaptacji tego obiektu, oddanego do użytku w 2003 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej