Rezydencja Sybilla

2007-06-01 16:38

Obiekt  zlokalizowany będzie w Warszawie przy zbiegu ulicy Nowobukowińskiej z Aleją Wilanowską, na skraju Skarpy Warszawskiej, z widokiem na zielone tereny starorzecza Wisły i okolice pobliskiego Wilanowa.

Rezydencja Sybilla to kompleks składający się z trzech połączonych ze sobą budynków o wysokości od 14 do 18 kondygnacji nadziemnych i trzech kondygnacji podziemnych. Zasadnicze pierzeje budynku zostaną umieszczone wzdłuż głównych ulic: Nowobukowińskiej i al. Wilanowskiej.

Strefa mieszkalna zlokalizowana na 16 kondygnacjach naziemnych i obejmuje mieszkania od 39 do 207m2 o łącznej powierzchni użytkowej 26.080 m2.

Program funkcjonalny budynku, poza częścią mieszkalną przewiduje również lokalizację na parterze i drugiej kondygnacji pomieszczeń o przeznaczeniu sportowo-rekreacyjnym, klubowym oraz usługowo-handlowym. W skład programu rekreacyjnego wejdzie między innymi basen, sale gimnastyczne, siłownie, zespół saun, gabinety odnowy itp. Powierzchnia rekreacyjna wynosić będzie 5.487 m2.

Pod budynkiem zlokalizowany będzie kompleks wielopoziomowych miejsc parkingowych o łącznej powierzchni 13.500 m2. Rezydencja w całości zostanie przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Budynek zaprojektowano w konstrukcji płytowo - słupowej.

Dane podstawowe:

Projekt: pracownia architektoniczna z Warszawy Bogusławski i Partnerzy
Powierzchnia działki: 5.882 m2
Ilość kondygnacji nadziemnych: 18
Powierzchnia mieszkalna: 26.080 m2
Pwierzchnia usługowa: 5.487 m2
Powierzchnia miejsc parkingowych: 13.500 m2
Inwestor bezpośredni: PBP "Puławy" - DOMBUD spółka z o. o.,
Inwestor zastępczy: Elba-Onyx Enterprises Inc
Wykonawca: PBP "Puławy" S.A.

Pozyskanie środków finansowych: firma amerykańska U.S. Capital & Technology Canada Co. Inc.
Rozpoczęcie robót budowlanych: II kw. 2003 roku.
Czas realizacji: 24 miesiące.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej