Rezydencja Merliniego wita w swoich progach

2007-06-01 17:10

Swoje podwoje otworzył biurowiec Merlini. Sześciopiętrowy budynek stoi między ul. Merliniego a Puławską w Warszawie. Projekt powstał w Pracowni Autorskiej PA2, jego autorami są: Andrzej Fabierkiewicz, Grzegorz Rytel, Artur Caban, Mirosław Orzechowski.

Nie sztuką jest wybudować biurowiec - mówi prezes Eco Classic Wojciech Fabiński - sztuką jest go w naszych czasach wynająć.

Sukces Rezydencji Merliniego jest niepodważalny. W czasach małego zainteresowania najmem powierzchni biurowych, inwestor - firma Eco Classic - wynajęła 80% powierzchni jeszcze przed oddaniem budynku do użytku. Najemcy dostrzegli zapewne oryginalność obiektu i właściwe dopasowanie projektu do swoich potrzeb.

Rezydencja Merliniego na warszawskim Mokotowie licząca 2,3 tys. m2, położona jest na pograniczu centrum w zielonej okolicy. Mimo oddalenia od Śródmieścia jest doskonale zlokalizowana komunikacyjnie (tramwaje, autobusy, metro). Projekt budynku został oparty na tradycyjnych wzorach przedwojennego Mokotowa. Łagodne, nieregularne kształty budynku, oparte na kolumnach nawisy nad wejściem, fasada obłożona  piaskowcem - obrazek znany z takich tradycyjnych ulic dzielnicy jak Narbutta czy Wiśniowa. Mimo elegancji i bogactwa, jest to miejsce przytulne, kameralne, w którym łatwo się odnaleźć. Wnętrza biurowe zyskały nowe, bardziej przyjazne oblicze, prawdopodobnie właśnie ta cecha zadecydowała o sukcesie budynku. Obiekt liczy zaledwie sześć kondygnacji typowo biurowych po 365 m2 każda oraz liczącą 135 m2 powierzchnię usługową na parterze. Lokale w budynku wynajęły firmy z branży usług finansowych i IT. 

 

 
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej