Rewitalizacja Starej Kopalni nagrodzona. International Property Awards 2015

2015-10-02 16:16
Park Rekreacyjny Zoom Natury w Janowie Lubelskim - edukacyjna wieża widokowa
Autor: Nizio Design International Park Rekreacyjny Zoom Natury w Janowie Lubelskim - edukacyjna wieża widokowa

Rewitalizacja Starej Kopalni oraz Park Rekreacji w Janowie Lubelskim zaprojektowane przez Nizio Design International zostały nagrodzone w konkursie International Property Awards 2015

Nowe inwestycje nagrodzone

W 2015 roku jury konkursu International Property Awards nagrodziło dwie realizacje zaprojektowane przez Nizio Design International.  Wyróżnienie Highly Commended w kategorii Public Service Architecture otrzymała Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu. Najwyższe wyróżnienie w postaci pięciu  gwiazdek w kategorii Leisure Architecture otrzymał natomiast Park Rekreacyjny Zoom Natury w Janowie Lubelskim.

Rewitalizacja

Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki to nowe muzeum, otwarte dla zwiedzających jesienią 2014 roku. Kompleks powstał w zrewitalizowanej  kopalni węgla kamiennego Julia. Ma około 4 hektary powierzchni. Na terenie założenia jest 16 pokopalnianych budynków. Dawne maszynownie, magazyny i budynki administracyjne mają obecnie nowe funkcje. Mają w nich siedziby między innymi Muzeum Techniki, Centrum Ceramiki Unikatowej, Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Są też pokoje do wynajęcia i kawiarnia. Projekt funkcjonalno-użytkowy przygotowany został przez studio Nizio Design International.

 

Zrównoważony rozwój

Parkowi Rekreacyjny Zoom Natury w Janowie Lubelskim to przestrzeń rekreacyjna, a jednocześnie centrum edukacyjne, prezentujące zagadnienia ekologii i zrównoważonego rozwoju. W położonym nad zalewem dziesięciohektarowym obszarze wyznaczone zostały ścieżki rowerowe i piesze trasy, wybudowano parterowe pawilony oraz wieżę widokową. 

Nagrody w konkursie

Mirosław Nizio odebrał nagrody w trakcie gali, która odbyła się 22 września 2015. To kolejna nagroda przyznana warszawskiej pracowni przez jurorów European Property Award. W 2011 roku biuro wyróżniono w kategorii Public Service Architecture za projekt Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.

Więcej nagród dla polskich pracowni

W tegorocznej edycji European Property Award nagrody zdobyły także inne pracownie działające z Polski. Wśród kilkudziesięciu nagrodzonych i wyróżnionych realizacji z Europy znalazły się takie przykłady współczesnej architektury w Polsce, jak Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej projektu WXCA sp. z.o.o., Nobel Tower w Poznaniu (Iron Tower Investment) , wnętrza wieżowca Żłota 44,  Multikino Złote tarasy w Warszawie i biura Łużycka Plus.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej