Reinhold inwestuje na polskim rynku

2007-08-31 13:17
biurowce w Katowicach
Autor: brak danych

Prace rewitalizacyjne na terenie Silesia Atrium rozpoczęły się w lipcu 2007 roku. Developer planuje oddanie do użytku pierwszej części inwestycji w maju 2008 roku.


Obiekt mieści się przy największej katowickiej ulicy, w dzielnicy najlepiej połączonej z głównym węzłem drogowym Śląska.
Zgodnie z planami na 1,8 ha powierzchni znajduje się kompleks biurowców. Część oddana po pierwszym etapie będzie miała 5 tys. mkw. powierzchni użytkowej i 300 miejsc parkingowych. Ponadto dla wygody pracowników i gości na terenie Silesia Atrium zostanie stworzona kafeteria oraz obiekt usługowy.

Na terenie kompleksu powstanie także Centrum Konferencyjne, które udostępni sale zarówno klientom obiektu jak i osobą z zewnątrz.
Charakterystycznym elementem biurowca będą powierzchnie typu open space, które można zaaranżować w dowolny sposób.
Kolejne zadanie szwedzkiego dewelopera to remont kamienicy w Al. Jerozolimskich w Warszawie. Reinhold przeprowadzi remont elewacji i klatek schodowych a także modernizacja handloweję części budynku. Kamienica będzie miała funkcję mieszkaniowa a sklepy zajmą jedynie parter. Rewitalizacja kamienicy rozpocznie się na początku 2008 roku.
Równocześnie firma zaczyna remont sąsiedniej kamienicy, którą kupiła na początku 2007 roku. Remont tej kamienicy pochłonie około 50 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej