Quorum. We Wrocławiu powstaje nowoczesny kompleks Quorum, a w nim m.in. 140-metrowy wieżowiec

2020-12-09 18:54
Quorum Wrocław
Autor: Cavatina Holding Projekt kompleksu Quorum zakłada budowę czterech budynków, w tym trzech o funkcji biurowej i jednego mieszkalnego. Najwyższy z obiektów ma mierzyć 140 metrów

Quorum powstaje w centrum Wrocławia. Na hektarowej działce wśród czterech budynków kompleksu Quorum planowany jest wieżowiec wysokości 140 m. Będzie to drugi pod względem wysokości, po Sky Tower, budynek we Wrocławiu. Co zaoferuje Quorum?

Spis treści

  1. Ruszyła budowa Quorum
  2. Co zaoferuje Quorum?
  3. Kiedy koniec budowy Quorum?
  4. Gdzie zostanie wybudowany Quorum?

Ruszyła budowa Quorum

Krakowski developer Cavitana rozpoczął pierwszy etap budowy kompleksu Quorum. Między ulicami Sikorskiego, Rybacką a Odrą wyburzono już pod Quorum stare magazyny i warsztaty. Na Quorum będą się składały 4 budynki - 24-kondygnacyjny budynek mieszkalny oraz trzy obiekty biurowo-usługowe, w tym jeden 35-kondygnacyjny.

Co zaoferuje Quorum?

Nowoczesny kompleks Quorum zaoferuje 100 tys. m² wielofunkcyjnej powierzchni do rekreacji, pracy i mieszkania. Metraże mieszkań kształtują się w przedziale 30-70 m², głównie w układach dwupokojowych, ale także kawalerek i lokali trzy- i czteropokojowych.

Prace terenowo-budowlane rozpoczęły się od 6-kondygnacyjnego budynku D, który zaoferuje 16 tys. m² powierzchni biurowej klasy A. W ramach inwestycji powstanie parking na 280 samochodów oraz patio pełne zieleni.

Jednocześnie roboty budowlane rozpoczęto przy 24-kondygnacyjnej wieży. Będzie to głównie apartamentowiec, w którym planuje się 330 mieszkań pod wynajem. Na dole wieżowca przewiduje się lokale usługowe. W projekcie przewidziane są tarasy, w tym taras widokowy na 35 piętrze jednego z budynków, i zielone przestrzenie. Strefę odpoczynku i rekreacji będą stanowiły bulwary nad Odrą. Wzdłuż nich planowane są m.in. lokale usługowe, również o funkcjach gastronomicznych, z ogródkami z widokiem na Odrę.

Kiedy koniec budowy Quorum?

Zgodnie z informacjami dewelopera pierwsze trzy budynki (Quorum Office Park A, C i D) powinny być gotowe w 2022 roku, a największy obiekt (Quorum Office Park B o powierzchni prawie 50 tys. m²) w czwartym kwartale 2023 roku.

Quorum we Wrocławiu
Autor: Cavatina Holding Wysokość budynków w Quorum będzie zróżnicowana: od 4 do 35 kondygnacji. Na ostatniej kondygnacji najwyższej budowli zaplanowano taras widokowy
kompleks Quorum
Autor: Cavatina Holding Od strony wschodniej, północnej i zachodniej obiektów znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu, na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano tarasy i zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone oraz deptak. W garażach przewidziano 1,5 tys. miejsc

Gdzie zostanie wybudowany Quorum?

Po drugiej stronie Kępy Mieszczańskiej, przy ul. Sikorskiego (obok Atal Towers) we Wrocławiu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej