Prosta Tower

2009-08-04 17:28
Prosta Tower
Autor: Marvipol Prosta Tower - zmiana elewacji, zmiana profilu inwestycji.

Wiosną 2010 r. Prosta Tower zostanie przekazana najemcom. Inwestycja jest już w trakcie realizacji. Wykonana została cała część podziemna. Teraz rozpoczną się prace nad stanem surowym wieżowca. Wykonawcą tej cześći inwestycji została firma Warbud SA.

Budynek znajduje się przy ul. Prostej 32 w Warszawie, zaledwie 3 minuty od Dworca Centralnego, hotelów Hilton, Intercontinental czy Pałacu Kultury i Nauki.
Prosta Tower to dziewiętnaście naziemnych kondygnacji zaprojektowanych z myślą o przyszłych użytkownikach i ich komforcie. Budynek wyróżnia szklana elewacja - przezroczysta tafla fasady wraz ze zmianą planów inwestora została zastąpiona betonową siatką składającą się z bloków w kształcie rombów. Inwestycja z apartamentowca zmieniła profil na budynek biurowy.
Projekt architektoniczny biurowca powstałw pracowni APA Kuryłowicz & Associates.
Biurowiec wyposażony zostanie w cztery windy. Wysokość piętra przekracza 3 metry, każde z podniesioną podłogą oraz opuszczanym sufitem. Powierzchnia użytkowa pomieszczeń waha się od 150 do 500 m2. 500 m2 to powierzchnia jednego piętra. A więc będą to niewielkie biura.
Wystrój i aranżacja wnętrz biurowca to elementy, które najemcy mogą zaprojektować oraz zamówić bezpośrednio od Marvipolu jak również wprowadzić swoje firmy aranżujące przestrzeń. Niezależnie od wybranego modelu wykończenia wnętrz przestrzeń biurowa może być dowolnie aranżowana, a funkcje poszczególnych pomieszczeń dostosowywane do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Parter budynku będzie przeznaczony na strefę handlowo-usługową, gdyż zlokalizowane tam są przestrzenie z witrynami oraz wejściami bezpośrednio z poziomu ulicy.
Pod budynkiem znajduje się pięciopoziomowy parking podziemny, który zapewni najemcom bezproblemowe parkowanie samochodów bez konieczności korzystania z okolicznych parkingów czy też strefy płatnego parkowania. Przestrzeń jest komercjalizowana począwszy od 12 stycznia 2009 r., własnym Działem Sprzedaży Marvipol SA, przy współpracy z zewnętrznymi agentami zajmującymi się komercjalizacją.

Prosta Tower
Autor: Marvipol Wejście do budynku - na parterze znajduje się strefa handlowo-usługowa.

Marvipol SA jako spółka giełdowa chce dbać o bezpieczeństwo inwestycji obecnych i przyszłych akcjonariuszy. Budowa biurowca to zarazem pozostanie przy 'core businessie' firmy – działalności deweloperskiej – i obniżenie ryzyka poprzez wejście na nowy rynek z nowym produktem.
Tego lata rozpocznie się budowa części naziemnej, której wykonawcą został Warbud SA. Budowa stanu surowego inwestycji będzie kosztowała ok. 7 mln zł. Będzie gotowy do 15 sierpnia 2010 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej