ProLogis w Chorzowie

2007-05-22 15:50
ProLogis Park Chorzów
Autor: brak danych

12 października 2006 roku w Chorzowie swoje centrum dystrybucyjne otworzyła firma ProLogis. Kompleks zlokalizowany jest 4 km od centrum miasta i 1,5 km na zachód od Katowic.

Budowa ProLogis Park Chorzów została podzielona na dwa etapy. Pierwszy, obejmujący trzy budynki o powierzchni 84 240 mkw., został ukończony w trzecim kwartale 2006 roku. Ukończenie drugiego etapu budowy planowane jest na rok 2007. Kompleks zostanie wtedy powiększony o kolejne cztery budynki o łącznej powierzchni 62 246 mkw.

O budowie parku logistycznego w Chorzowie zadecydowała dobra lokalizacja-obiekt położony jest przy autostradzie A4. Poza tym Śląsk jest jednym z regionów, który ma najbardziej rozbudowana sieć kolejowa obsługującą połączenia towarowe i pasażerskie zarówno do państw Europy Środkowo-Wschodniej, jak i na Zachód. Dodatkową zaletą lokalizacji kompleksu jest bliskość międzynarodowych lotnisk. Poza tym inwestor zwrócił uwagę na proinwestycyjne podejście władz miasta Chorzowa do przedsiewzięcia.

Park został przystosowany do różnych potrzeb Klientów: logistyki i dystrybucji, produkcji lekkiej oraz składowania w chłodniach w ramach logistyki żywności. Dla wygody Klientów na terenie parku znajduje się szeroki plac manewrowy i miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych. Powierzchnia powstała w pierwszym etapie inwestycji jest już w większości wynajęta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej