ProLogis w Chorzowie

2007-05-22 15:50
ProLogis Park Chorzów
Autor: brak danych

12 października 2006 roku w Chorzowie swoje centrum dystrybucyjne otworzyła firma ProLogis. Kompleks zlokalizowany jest 4 km od centrum miasta i 1,5 km na zachód od Katowic.

Budowa ProLogis Park Chorzów została podzielona na dwa etapy. Pierwszy, obejmujący trzy budynki o powierzchni 84 240 mkw., został ukończony w trzecim kwartale 2006 roku. Ukończenie drugiego etapu budowy planowane jest na rok 2007. Kompleks zostanie wtedy powiększony o kolejne cztery budynki o łącznej powierzchni 62 246 mkw.

O budowie parku logistycznego w Chorzowie zadecydowała dobra lokalizacja-obiekt położony jest przy autostradzie A4. Poza tym Śląsk jest jednym z regionów, który ma najbardziej rozbudowana sieć kolejowa obsługującą połączenia towarowe i pasażerskie zarówno do państw Europy Środkowo-Wschodniej, jak i na Zachód. Dodatkową zaletą lokalizacji kompleksu jest bliskość międzynarodowych lotnisk. Poza tym inwestor zwrócił uwagę na proinwestycyjne podejście władz miasta Chorzowa do przedsiewzięcia.

Park został przystosowany do różnych potrzeb Klientów: logistyki i dystrybucji, produkcji lekkiej oraz składowania w chłodniach w ramach logistyki żywności. Dla wygody Klientów na terenie parku znajduje się szeroki plac manewrowy i miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych. Powierzchnia powstała w pierwszym etapie inwestycji jest już w większości wynajęta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej