Prawie gotowa konstrukcja nowej inwestycji OVO Wrocław

2015-02-25 11:35
Budowa inwetsycji OVO Wrocław jest już na bardzo zaawansowanym etapie
Autor: OVO Wrocław materiały prasowe Budowa inwetsycji OVO Wrocław  jest już na bardzo zaawansowanym etapie

Trwają zaawansowane prace w  OVO Wrocław. Nowa inwestycja jest coraz wyższa. Obecnie przy budowie pracuje 190 osób. Wykonywany jest montaż instalacji, a niebawem ma się zacząć tynkowanie. Generalnym wykonawcą jest firma Eiffage Budownictwo Mitex.

Wings Properties buduje OVO Wrocław zgodnie z harmonogramem

Konstrukcja kompleksu OVO Wrocław jest już prawie gotowa. Ekipa budowlana pracuje przy stropie nad czwartym piętrem, czyli podłogą piątego piętra. W garażach podziemnych nowej inwestycji trwają natomiast prace instalacyjne – montaż elektryki i wentylacji. Niebawem prace przejdą w etap wykończeniowy. Gotowe są również stropy nad parterem oraz dwoma kolejnymi piętrami. Po zakończeniu inwestycji mieścić się tutaj będzie główna kuchnia 5-gwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton, sala balowa i centrum fitness z basenem.

Budowa OVO Wrocław ruszyła w kwietniu 2014 i ma potrwać dwa lata. Projekt architektoniczny nowej inwestycji wrocławskiej przygotowała francuska pracownia Gottesman-Szmelcman Architecture we współpracy z polską firmą ASK Architekci. Inwestorem obiektu jest Wings Properties. Kompleks składać się będzie z 7 kondygnacji nadziemnych i 2 podziemnych, w których zaprojektowano garaż na 250 miejsc parkingowych. Wewnątrz OVO Wrocław pojawi się zielony dziedziniec o powierzchni ponad 2500 m2.Inwestycja pochłonie ok. 260 mln zł.

Powierzchnia całkowita obiektu ma mieć 48627 m2 , z czego część handlowo-usługowa zajmie 4600 m2. Usługi i handel znajdowały się będą w parterze. Kondygnację wyżej zajmie OVO hotel, zaś kolejne  – OVO biura. Na wyższych piętrach zaprojektowano mieszkania: studia, apartamenty oraz na najwyższej kondygnacji – penthousy. Łącznie będzie to aż 169 lokali mieszkaniowych. Ponad połowa jest już zarezerwowana.

Nazwa inwestycji: Ovo Apartments Hilton / OVO Wrocław
Adres inwestycji: Podwale 82/91, Wrocław
Inwestor: Wings Properties
Autor projektu architektonicznego: JSK Architekci  oraz Gottesman-Szmelcman Architecture
Generalny wykonawca: Eiffage Budownictwo Mitex
Początek realizacji: kwiecień 2014
Planowane oddanie do użytku: kwiecień 2016
Powierzchnia użytkowa: 4600 m2
Koszt inwestycji: 260 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej