Prawie gotowa konstrukcja nowej inwestycji OVO Wrocław

2015-02-25 11:35
Budowa inwetsycji OVO Wrocław jest już na bardzo zaawansowanym etapie
Autor: OVO Wrocław materiały prasowe Budowa inwetsycji OVO Wrocław  jest już na bardzo zaawansowanym etapie

Trwają zaawansowane prace w  OVO Wrocław. Nowa inwestycja jest coraz wyższa. Obecnie przy budowie pracuje 190 osób. Wykonywany jest montaż instalacji, a niebawem ma się zacząć tynkowanie. Generalnym wykonawcą jest firma Eiffage Budownictwo Mitex.

Wings Properties buduje OVO Wrocław zgodnie z harmonogramem

Konstrukcja kompleksu OVO Wrocław jest już prawie gotowa. Ekipa budowlana pracuje przy stropie nad czwartym piętrem, czyli podłogą piątego piętra. W garażach podziemnych nowej inwestycji trwają natomiast prace instalacyjne – montaż elektryki i wentylacji. Niebawem prace przejdą w etap wykończeniowy. Gotowe są również stropy nad parterem oraz dwoma kolejnymi piętrami. Po zakończeniu inwestycji mieścić się tutaj będzie główna kuchnia 5-gwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton, sala balowa i centrum fitness z basenem.

Budowa OVO Wrocław ruszyła w kwietniu 2014 i ma potrwać dwa lata. Projekt architektoniczny nowej inwestycji wrocławskiej przygotowała francuska pracownia Gottesman-Szmelcman Architecture we współpracy z polską firmą ASK Architekci. Inwestorem obiektu jest Wings Properties. Kompleks składać się będzie z 7 kondygnacji nadziemnych i 2 podziemnych, w których zaprojektowano garaż na 250 miejsc parkingowych. Wewnątrz OVO Wrocław pojawi się zielony dziedziniec o powierzchni ponad 2500 m2.Inwestycja pochłonie ok. 260 mln zł.

Powierzchnia całkowita obiektu ma mieć 48627 m2 , z czego część handlowo-usługowa zajmie 4600 m2. Usługi i handel znajdowały się będą w parterze. Kondygnację wyżej zajmie OVO hotel, zaś kolejne  – OVO biura. Na wyższych piętrach zaprojektowano mieszkania: studia, apartamenty oraz na najwyższej kondygnacji – penthousy. Łącznie będzie to aż 169 lokali mieszkaniowych. Ponad połowa jest już zarezerwowana.

Nazwa inwestycji: Ovo Apartments Hilton / OVO Wrocław
Adres inwestycji: Podwale 82/91, Wrocław
Inwestor: Wings Properties
Autor projektu architektonicznego: JSK Architekci  oraz Gottesman-Szmelcman Architecture
Generalny wykonawca: Eiffage Budownictwo Mitex
Początek realizacji: kwiecień 2014
Planowane oddanie do użytku: kwiecień 2016
Powierzchnia użytkowa: 4600 m2
Koszt inwestycji: 260 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej