Powstają obiekty magazynowe

2009-06-17 17:22

Panattoni Europe poinformował o sfinalizowaniu umowy na obiekty build-to-suit (BTS) z firmą Torfarm SA. Deweloper zbuduje dla Klienta dwa magazyny o łącznej powierzchni ok. 35 tys. mkw.

W regionie Warszawy powstanie obiekt o powierzchni ok. 23 tys. mkw., składający się z magazynu (21 500 m2) i biura (1 500 m2). W regionie Poznania Panattoni wybuduje dla Torfarmu magazyn o powierzchni ok. 10 000 mkw. oraz 1480 - metrowe biuro. Będą to obiekty wysokiego składowania, wyposażone w zautomatyzowane systemy dystrybucji. Inwestycje usprawnią proces dotowarowania magazynów całej Grupy Torfarm, poprawiając jednocześnie jakość obsługi aptek.
- Cieszymy się bardzo z umowy podpisanej z liderem rynku, który okres dekoniunktury wykorzystuje na nowoczesne inwestycje. Jest to jedna z największych transakcji na rynku nieruchomości przemysłowych. Dla Panattoni to dobry prognostyk na II półrocze 2009 r., w którym spodziewamy się zwiększonego zainteresowania naszą strukturą, dedykowaną projektom realizowanym na indywidualne zamówienie - komentuje Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający strukturą BTS Group w Panattoni.
Rozpoczęcie budowy obiektu warszawskiego planowane jest na IV kw. br., a budowa magazynu w Poznaniu ruszy w I kw. 2010 r. Generalnym wykonawcą obiektów będzie firma Goldbeck Sp. z o.o. Docelowo nowe obiekty wybudowane przez Panattoni zastąpią funkcjonujące obecnie magazyny Torfarm w obu miastach.

W transakcji firma Torfarm S.A. była reprezentowana przez firmę Colliers International.

Panattoni Europe
Autor: Panattoni Europe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej