Powiększył się rynek powierzchni biurowej w Krakowie. Otwarto Alma Tower

2014-07-30 11:42
alma tower krakow ubm
Autor: UBM Polska Biurowiec Alma Tower zaprojektowany przez architektów z nsMOON Studio i pracowni Wizja Biuro Architektoniczne

Przy rondzie Młyńskim w Krakowie otwarto zrealizowany przez UBM biurowiec Alma Tower. Kraków zyskał 10 000m2 powierzchni biurowej i 400 m2 powierzchni handlowo-usługowej.

Zaprojektowany przez architektów z nsMOON Studio i pracowni Wizja Biuro Architektoniczne biurowiec Alma Tower to nowoczesny budynek z 14 kondygnacjami naziemnymi. W oddanym do użytku 11 czerwca 2014 roku budynku deweloper firma UBM przekazał najemcom 10 000 m2 powierzchni biurowej oraz 400 m2 powierzchni przeznaczonej na działalność handlowo-usługową. Jeszcze przed przekazaniem do użytku cała inwestycja została skomercjalizowana.

Na trzech kondygnacjach podziemnych znajduje się 149 miejsc parkingowych. Dodatkowe miejsca dla samochodów dostępne są na parkingu naziemnym. Przy biurowcu na strzeżonym parkingu jest również około 50 miejsc postojowych dla rowerów. Z myślą o rowerzystach powstały także prysznice.

Generalny wykonawca biurowca to spółka PORR Polska.

Biurowiec Alma Tower na tle istniejącej zabudowy wyróżnia się zarówno formą bryły jak i elewacją. Bryła budynku to prostopadłościan z wcięciami na rogach kliku pięter. Elewację tworzą zwężające się w miarę wysokości pionowe pilastry, w kolorze patynowanej miedzi.

Deweloper, firma UBM, zrealizowała inwestycję zgodnie z założeniami certyfikacji LEED. Pozwoliło to na uzyskanie dla obiektu precertyfikatu na najwyższym poziom LEED CS PLATINUM.

UBM działa na polskim rynku od 1993. Do zrealizowanych przez firmę inwestycji należy między innymi biurowiec Parkur Tower położony na warszawskim Służewcu. Deweloper UBM Polska prowadzi przygotowania do realizacji kolejnego etapu budowy Poleczki Business Park w Warszawie. We Wrocławiu z generalnym wykonawcą, także spółką PORR Polska, UBM wybuduje budynek biurowo-usługowy Times II.

Nazwa inwestycji: Alma Tower
Lokalizacja: ul. Pilotów 10, Kraków
Inwestor: UBM Polska sp. z o.o.
Projekt architektoniczny: nsMOON Studio, Wizja Biuro Architektoniczne
Projekt wykonawczy: UBM Polska sp. z o.o.
Generalny wykonawca: PORR Polska SA
Początek inwestycji: wrzesień 2012 roku
Oddanie do użytku: czerwiec 2014 roku

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej