Port lotniczy w Radomiu zostanie rozbudowany

2008-11-20 18:38

PM Group, międzynarodowa firma architektoniczno - inżynierska w konsorcjum z Project Managenent z Irlandii oraz TPS Consult z Wielkiej Brytanii zajmie się przygotowaniem planu rozbudowy portu lotniczego Radom - Sadków.

Kontrakt obejmie opracowanie prognozy operacji lotniczych dla ruchu pasażerskiego i towarowego oraz przeprowadzenie analizy aktualnego stanu portu, w tym zbadanie jego parametrów i przepustowości dla celów cywilnych i wojskowych.

Specjaliści dokonają także analizy społeczno - ekonomicznej, która pozwoli ustalić, jaki będzie wpływ portu na rozwój regionu i analizy finansowej, która umożliwi oszacowanie rentowności przedsięwzięcia. Całość planu będzie zwierać także część kosztorysową, uwzględniającą koszty rozbudowy radomskiego lotniska. Planowany termin wykonania kontraktu to kwiecień 2009 roku.

Liczba lotnisk w Polsce jest wciąż niewystarczająca, dlatego cieszą nas takie projekty, zwłaszcza, że rozwój w tej branży jest niezbędny w kontekście zwiększającego się ruchu turystycznego i w perspektywie EURO 2012 - mówi William Phelan, dyrektor ds. projektów międzynarodowych i członek zarządu PM Group Polska. - Konieczna jest także mobilizacja sił i zwiększenie nakładów inwestycyjnych na rozwój portów lotniczych w Polsce - dodaje.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej