Polimex-Mostostal zbuduje fabrykę dla Bridgestone

2007-06-12 17:20

Spółka Polimex-Mostostal zbuduje w Stargardzie Szczecinskim fabrykę opon dla koncernu Bridgestone. W czerwcu 2007 roku firmy podpisały list intencyjny, który rozpoczyna proces realizacji inwestycji.

Fabryka opon powstanie na działce liczącej 100 hektarów. Jej łączna powierzchnia użytkowa wyniesie około 100 tys. mkw. W ramach inwestycji wartej 280,9 mln zł powstanie zakład produkujący opony wraz z obiektami towarzyszącymi. Zagospodarowane zostaną place i drogi dojazdowe. W trakcie realizacji obiektów kubaturowych montowane będą linie technologiczne.

Prace przy realizacji fabryki ruszyły 6 czerwca 2007 roku i potrwają do października 2008 roku. Inwestycja jest efektem podpisanej przez polski rząd w połowie 2006 roku umowy z Bridgestone Corporation, na mocy której japoński koncern zainwestuje do 2011 roku łącznie 200 mln euro i stworzy prawie 800 nowych miejsc pracy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej