Pół roku rozbudowy Silesia City Center

2011-02-23 10:44
Rozbudowa Silesia City Center
Autor: Biuro Prasowe Silesia City Center / Guarana Communications

Już 6 miesięcy trwają prace budowlane na terenie rozbudowy Silesia City Center. To jedna z najszybciej realizowanych inwestycji na Śląsku. Dzięki rozbudowie SCC zwiększy swoją  powierzchnię z 66 tys. m kw. do 86 tys. m kw, stając się tym samym jednym z największych centrów handlowych w południowej Polsce.  

Obecnie realizowany jest IV etap rozbudowy, który potrwa do wiosny. Widoczna jest już część konstrukcji parkingu, który po rozbudowie pomieści ponad 500 samochodów. Do końca marca planuje się ukończyć strop nad parkingiem podziemnym, natomiast cała konstrukcja budynku w stanie surowym powstanie do połowy maja bieżącego roku. Jednocześnie trwają prace na poziome “0” budynku, można już zauważyć powstający strop nad tym poziomem. Strop nad poziomem “0” został zaprojektowany jako dodatkowy parking dla klientów na poziomie “+1”, na który będzie można wjechać i wyjechać specjalnymi pochylniami. Na miejscu pracują aż 4 żurawie wieżowe o wysięgu 60 i 50 m. i ponad 300 robotników.

- Ostatnie 2 miesiące poświęciliśmy w dużej mierze na wykonywanie robót ziemnych, budowę fundamentów i konstrukcji nowego parkingu podziemnego. Jednocześnie trwały także prace wzdłuż elewacji, a także prace wyburzeniowe. Teraz rozbudowa wchodzi w decydujący etap i nabiera właściwego rozpędu. Postęp prac będzie widoczny z każdym kolejnym dniem - mówi Artur Kotas, z firmy DIL Polska Baumanagement, zarządzającej procesem rozbudowy centrum. - Z kolei V etap związany będzie z wykonaniem całej konstrukcji budynku w stanie surowym oraz częściową przebudową parkingu po stronie zachodniej rozbudowy. Ostatni - VI etap, planuje się rozpocząć pod koniec czerwca i będzie związany z pracami wykończeniowymi oraz również przebudową parkingów i zieleni w najbliższym sąsiedztwie rozbudowy - zapowiada Kotas.

Prace budowlane na terenie Silesia City Center potrwają do jesieni 2011 roku. Centrum handlowe będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Silesia City Center od ponad 5 lat jest numerem jeden wśród centrów handlowych na Śląsku i w Zagłębiu, zarówno pod względem powierzchni, liczby najemców – dziś jest to 250 sklepów i punktów handlowych, jak również liczby odwiedzających.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej