Plaza w Kielcach

2009-03-16 12:35
Plaza Kielce
Autor: Plaza Centers

W Kielcach powstać ma nowe centrum handlowo-rozrywkowe. Inwestor, firma Plaza Centers przekonuje, że będzie to jedno z najnowocześniejszych centrów w regionie. Plaza Centers zainwestuje w nowe centrum około 90 mln euro, czyli prawie 400 mln zł.

Plaza w Kielcach będzie gotowa w 2012 roku. Rozpoczęcie prac budowlanych przy ulicy Zagnańskiej jest planowane na początek 2010 r. Natomiast w drugiej połowie roku 2009 zakończone zostana prace nad projektem architektonicznym.
Centrum handlowo-rozrywkowe Kielce Plaza będzie kosztowną inwestycją, ponieważ pochłonie ok. 400 mln zł.

Aktualnie, na działce, na której powstanie Plaza, trwają prace przygotowawcze. Budynki, które dotychczasowo mieściły się na tym terenie, zostały już wyburzone. Spółka Plaza Centers kupiła działkę w styczniu 2008 r. od kieleckiego PKS za 18,5 mln zł. i wybuduje na niej nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe tzw. trzeciej generacji, o powierzchni 35 tys. m2.
Dla porównania: Galeria Echo ma 25,900 tys. m. pod wynajem. Na terenie inwestycji znajdzie się również 1200 miejsc parkingowych.

"To będzie najnowocześniejsze centrum w regionie, nawiązujące do najnowszych trendów w budownictwie dużych obiektów handlowych z wydzieloną częścią rozrywkową. W chwili obecnej wszelkie prace nad projektem przebiegają zgodnie z planem. Trwają także rozmowy z kolejnymi najemcami. Już niedługo ogłosimy listę kluczowych najemców części rozrywkowej." - opowiada o nowej inwestycji Agnieszka Cymerman, Dyrektor Departamentu Najmu Plaza Centers Polska.

Klienci kieleckiej Plazy będą mieli do swojej dyspozycji wielosalowe kino, kręgielnię wielotorową, a także sale bilardowe i salon gier wideo. W centrum zaprojektowano też kawiarnie, restauracje, sklep spożywczy, sieć sklepów polskich i międzynarodowych marek oraz wiele punktów usługowych.

Kielce to miasto z potencjałem gospodarczym i handlowym, któe skusiły inwestora. W chwili obecnej jest miejscem, które nie oferuje jeszcze zbyt dużej liczby nowoczesnych punktów handlowych i rozrywkowych. Nowe centrum ożywi miasto, pojawi się wiele nowych polskich i międzynarodowych najemców. Inwestor przewiduje, że będzie to dodatkowy impuls nie tylko dla mieszkańców Kielc, ale również dla gości z innych miast, którzy częściej będą przyjeżdżać na zakupy, do kina lub do restauracji w nowej galerii Kielce Plaza.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej