Pierwszy outlet na Dolnym Śląsku otwarty

2007-05-22 16:25
Factory we Wrocławiu
Autor: brak danych

3 października odbyło się otwarcie pierwszego na Dolnym Śląsku centrum handlowego typu outlet -Factory Wrocław. Na uroczystym otwarciu nie zabrakło Wiceprezydenta Miasta Wrocławia-Sławomira Najnigera oraz Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego-Mariana Gołębiewsiego.

Factory Wrocław jest zlokalizowane przy ul. Granicznej 2, na skrzyżowaniu z ul. Mińską, w sąsiedztwie nowo wybudowanego ronda. Jest już drugim centrum outlet w naszym kraju zbudowanym i zarządzanym przez firmę Neinver w Polsce. Powstało na działce o powierzchni 21,5 ha i jest częścią planowanego przez inwestora kompleksu handlowo-biurowego. Factory Wrocław będzie oferować najemcom łącznie 13 tys. mkw. powierzchni handlowej. Uroczyste otwarcie zainaugurowało działalność pierwszej fazy centrum o powierzchni 10 tys. mkw., na której znajduje się łącznie 80 sklepów polskich i zagranicznych marek producentów odzieży, obuwia i akcesoriów. Na terenie galerii handlowej znajdują się także dwie restauracje. Przed obiektem znajduje się parking dla klientów.

Otwarcie drugiej fazy planowane jest na VI kwartał 2007 roku. Wtedy też przybędzie kolejnych 30 sklepów i punktów usługowych. W wrocławskim Factory zatrudnienie znajdzie około 500 osób. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie 20 mln euro, z czego ok. 1,75 mln przeznaczona została na modernizację dróg dojazdowych i budowę ronda.

Architektura i wystrój wnętrza galerii jest wzorowane na nagrodzonym w tym roku nagrodą Międzynarodowego Stowarzyszenia Centrów Handlowych portugalskiego Factory Vila do Conde, które zostało uznane najlepszym centrum outlet w Europie. Projekt centrum przygotowała firma Broadway Maylan i wrocławska pracownia Maćków, bazując na wytycznych inwestora.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej