Pierwszy etap prac przy budowie Poland Central zakończony

2007-06-15 15:12
polan_central
Autor: brak danych

Poland Central będzie jednym z większych parków logistycznych w Europie Środkowo - Wschodniej. Wartość całej inwestycji, której zakończenie przewidziano na rok 2014, wyniesie 172 mln euro.

Poland Central powstaje na działce o powierzchni 120 ha. Obiekt jest położony 47 km na południe od Łodzi i 137 km na południowy-zachód od Warszawy. Kompleks usytuowany jest w pobliżu drogi ekspresowej A1, łączącej Warszawę z Katowicami i makroregionem śląskim. Centralna lokalizacja umożliwia dogodne połączenia z Gdańskiem, Kaliningradem w Rosji oraz republikami nadbałtyckimi na północy; Czechami, Słowacją, Austrią i Węgrami na południu.
Niedawno firma Europolis zakończyła prace ziemne przy budowie pierwszej hali. Hala o powierzchni całkowitej 43 tys. mkw. będzie dostępna dla najemców w lipcu 2007 roku. Rozpoczęcie budowy kolejnych hal planowane jest na maj 2007. Po ukończeniu całej inwestycji, co jest przewidziane na rok 2014, park logistyczny będzie dysponował 20 halami o łącznej powierzchni 500 tys. mkw. Wynajmem powierzchni w inwestycji zajmie się międzynarodowa firma doradcza w zakresie rynku nieruchomości - DTZ.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej