Pierwszy etap prac przy budowie Poland Central zakończony

2007-06-15 15:12
polan_central
Autor: brak danych

Poland Central będzie jednym z większych parków logistycznych w Europie Środkowo - Wschodniej. Wartość całej inwestycji, której zakończenie przewidziano na rok 2014, wyniesie 172 mln euro.

Poland Central powstaje na działce o powierzchni 120 ha. Obiekt jest położony 47 km na południe od Łodzi i 137 km na południowy-zachód od Warszawy. Kompleks usytuowany jest w pobliżu drogi ekspresowej A1, łączącej Warszawę z Katowicami i makroregionem śląskim. Centralna lokalizacja umożliwia dogodne połączenia z Gdańskiem, Kaliningradem w Rosji oraz republikami nadbałtyckimi na północy; Czechami, Słowacją, Austrią i Węgrami na południu.
Niedawno firma Europolis zakończyła prace ziemne przy budowie pierwszej hali. Hala o powierzchni całkowitej 43 tys. mkw. będzie dostępna dla najemców w lipcu 2007 roku. Rozpoczęcie budowy kolejnych hal planowane jest na maj 2007. Po ukończeniu całej inwestycji, co jest przewidziane na rok 2014, park logistyczny będzie dysponował 20 halami o łącznej powierzchni 500 tys. mkw. Wynajmem powierzchni w inwestycji zajmie się międzynarodowa firma doradcza w zakresie rynku nieruchomości - DTZ.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej